Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

 

Téměř 6 milionů korun a pomoc pro desítky lidí se zdravotním postižením.​ To je šest úspěšných ročníků Run and Help. Za dobu trvání projektu jsme podpořili již téměř 130 lidí s handicapem. Sedmý ročník charitativních běhů odstartoval 19. dubna 2021. Jeho tváří je moderní pětibojař a olympijský vítěz David Svoboda.

Chcete také běhat a pomáhat druhým? Jsme moc rádi! Zapojit se je jednodušší, než si myslíte.

Zaregistrujte se!

Každý rok se do charitativního běhu zapojují tisíce nadšenců, kterým není lhostejný osud druhých. Jsou mezi nimi rodiny, děti, party přátel a zaměstnanci, kteří chtějí drobným finančním obnosem pomoci svým handicapovaným spolužákům, kamarádům či kolegům. Pokud nikoho takového v okolí nemáte, nic se neděje. Také v roce 2021 má Run and Help jeden zaštiťující příběh. Budeme běhat pro jedenáctiletého Ondřeje, kterému od narození chybí část levé ruky. Z výtěžku mu přispějeme na bionickou protézu.
 

Bionická protéza pro Ondru

F1A441B7-F9B9-43BA-B695-8445F0781AB2-(1).jpegOndra neměl lehký start do života. Narodil se již v sedmém měsíci a kvůli několika komplikacím doslova bojoval o život. Trvalo to dlouhé dva měsíce. V důsledku zavedení kanyly a špatné srážlivosti krve mu byla amputována část levé ruky – po zápěstí. 

Překonal těžké období a ani po několika složitých a dlouhých operacích nic nevzdal. Byl veselé a aktivní dítě, stejně jako jeho vrstevníci. Vše se snažil udělat sám a téměř nic pro něho nebylo velkou překážkou, ty viděli pouze rodiče.  "Jeho elán, energie a snaha vše zvládnout sám, nám doma všem moc pomohla a uklidnila nás," říká Ondrova maminka.  
Ondra je velký sportovec. Už v necelých dvou letech stál prvně na lyžích a už mu na nohou zůstaly. Jezdí na lyžích za ski klub Rokytnice nad Jizerou. Baví ho závodit a snaží se být rychlejší než ostatní i bez hůlek, což se mu hodně daří. 

Když se dozvěděl, že by mohl mít chytrou ruku, která by mu ulehčila život a navíc by díky ní mohl zkoušet nové věci, oči se mu doslova rozzářily štěstím. 
Ondřejův působivý příběh si podrobně přečtěte ZDE. 

Kontakt

 

Jdu na to