Taxík Maxík


taxik-maxik_liberec_005-(1).jpg

Se společností ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s. a sítí lékáren Dr.Max. spolupracuje Kontem Bariéry od roku 2014. Z obyčejného prodeje klaunských nosů, které jsou v lékárnách Dr.Max celoročně k dostání, se zrodil společensky významný projekt Taxík Maxík. Jde o automobily určené pro sociální účely, pro přepravu seniorů a handicapovaných za ceny, které těmto lidem umožní využít důležitou službu tam, kde chybí. Tak jsou také vybírána cílová města.

Jak spolupráce funguje?

Z prodeje výrobků vlastní značky Dr.Max směřuje do Fondu jedna koruna z kupní ceny. Z výtěžku pořídíme každý rok velkoprostorové automobily. K tomu ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING poskytuje Kontu Bariéry finanční dar i na režijní zajištění projektu a navíc částku, která novým provozovatelům „maxíků“ pomůže s rozjezdem projektu.

​Kde Taxíky Maxíky jezdí?

Taxíky Maxíky pomáhají již V šestnácti městech. V roce 2019 se k Liberci, Prachaticích, Ústí nad Orlicí, Kutné Hoře, Praze 5, Benešovu, Svitavám, Mostu, Praze 15, Písku, Frýdlantu nad Ostravicí a Českému Těšínu připojila další čtyři nová města: Statutární město České Budějovice, Město Vimperk, Statutární město Havířov a Město Šumperk. 

Od roku 2020 budou nové Taxíky Maxíky jezdit také v Čáslavi, Orlové a Ústí nad Labem.

Podmínky účasti v projektu

Do projektu se mohou přihlásit města, která mají zájem službu Taxík Maxík provozovat. Město získává velkoprostorové vozidlo a městem vybraný provozovatel příspěvek na provoz v prvním roce. Podmínkou je osmiletá udržitelnost projektu, kterou smluvně garantuje město.

Kontakt


Partner projektu