Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Run and Help

Komu jste pomohli


Run and Help 2020

Lukas3.jpg

Šestý ročník Run and Help byl kvůli epidemii covid-19 výjmečný. I tak se podařilo vybrat témeř 400 tisíc korun.

Část výtěžku pomohla také Lucce, která při autonehodě přišla o levou ruku a potřebovala novou bionickou paži. 
Kvůli koronavirové pandemii se vše trochu zbrzdilo, a tak zatím trénuje s jednodušší protézou, aby pak šlo vše hladce. 

„Mám velkou radost, že jsou mezi námi lidé, kteří těm s handicapem pomáhají. Děkujeme,” říká Lucčina maminka. 


Run and Help 2019

Lukas3.jpg

Ročník 2019 byl opět rekordní - pro Lukáše a další tři desítky lidí se podařilo vybrat celkem 1,8 milionu korun! Děkujeme. 

Ahoj,
 jmenuji se Lukáš, je mi 19 let a chodím do školy v Jedličkově ústavu v Praze. Narodil jsem se s dětskou mozkovou obrnou,  nemůžu chodit, mluvit, sám se nenajím a ani nenapiju. Celodenně se o mne musí někdo starat, komunikuji hlavně přes počítač a snažím se psát. Ve škole mě nejvíce baví počítače. Mám mladšího brášku Kubíčka, kterého mám moc rád. Aby se moje problémy nezhoršovaly musím pravidelně cvičit. Rehabilitace jsou časově i finančně náročné, proto vám moc děkuji za pomoc. 

Run and Help 2018

run-and-help-2018.jpg

My běhat můžeme a oni by chtěli také! Čtyři skvělé aktivní děti Vašík (6), Simonka (8), Michalka (9) a Lukáš (11) potřebovali sportovní protézu dolní končetiny. Jedna taková vyjde na 250 000 korun, pojišťovny ji nehradí. Tak jste jim je vyběhali! Přes 80 účastníků, 1,4 milionu vybraných korun. Výtěžek Run and Help pomohl ale i dalším dětem s handicapem. Účastníci si totiž opět mohli také sami určit, komu bude jejich pomoc adresována. 

Run and Help 2017

Bozenka-Hradilkova-e2-80-93-kopie-(3).jpgV roce 2017 jste pomohli malé Božence, který trpí spinální svalovou atrofií. Přispěli jste jí na speciální závěsný systém. „Boženka roste jako z vody, proto je nezbytné přemýšlet o tom, jak jí budeme v budoucnu přesouvat. Závěsný systém nám v tom velmi pomůže,“ říká Boženčin tatínek Václav.

Děti opět běhaly také pro svoje zdravotně postižené spolužáky. Celkem Konto Bariéry z Run and Help 2017 přispělo více než dvaceti klientům na invalidní vozíky, rehabilitace, osobní asistence a na další služby či kompenzační pomůcky.​

Run and Help 2016

„Velice děkujeme všem dobrým lidem a dárcům za finanční pomoc pro Verunku. Je to pro nás obrovská pomoc a vážíme si všech, kteří pomáhají těm, co to opravdu potřebují.“Run and Help 2016 mělo opět jeden zaštiťující příběh. Z výtěžku jsme přispěli Verunce na lehký aktivní vozík a pobyt v lázních. Třináctiletá Verunka se zranila při lyžování.

Také v roce 2016 si i sami účastníci mohli určit, komu bude jejich pomoc adresována. Celkem Konto Bariéry z Run and Help přispělo více než dvaceti klientům na invalidní vozíky, rehabilitace, osobní asistence a na další služby či kompenzační pomůcky.

Run and Help 2015

První ročník Run and Help předčil naše skromná očekávání. Účastníci vyběhali mnohem více peněz, než jsme doufali. Nejprve jsme pomohli sedmiletému Davídkovi. Je nevidomý a z výtěžku si pořídil tandemové kolo, na kterém může jezdit s maminkou nebo tatínkem.

Některé školy se rovnou přihlásily s tím, že jejich žák je handicapovaný a chtějí z výtěžku pomáhat právě jemu, například ZŠ J. A. Komenského Kly, ZŠ Rudolfa Koblice v Kadani, Ponny anglická školka z Brna nebo ZŠ Mohylova. Zbylé peníze jsem rozdělili mezi další žadatele Konta Bariéry, například Matyášovi jsme koupili polohovací zařízení nebo Jakubovi a Péťovi jsme doplatili vozíky.