Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Kinematograf bratří Čadíků


kinemat_logo.png

Projekt Filmové léto to je hlavní náplň společnosti Kinematograf bratří Čadíků. Každý rok  v letních měsících se rozjíždějí do desítek měst v České i Slovenské republice vozy vybavené projektory, které zde po několik dnů promítány především české filmy.

Oficiální stránky projektu

Dobrovolné vstupné je určené na dobročinné účely. Projekt běží od roku 2008, od té doby se podařilo shromáždit přes 11 milionů korun.  Jenom v roce 2019 diváci Kinematografu přispěli handicapovaným rekordní částkou ve výši dva miliony korun. Zájem neopadl ani v době pandemie v roce 2020,  výtěžek byl 1 300 000 korun.   
Každý rok Konto Bariéry díky Kinematografu může přispět desítkám lidí s handicapem.
Výtěžek Josef Čadík věnuje na nákladné projekty, například na rehabilitace, zdravotnické pomůcky jako walkaide nebo na rehabilitační přístroj Motomed, což je velmi důležitá a finančně náročná pomůcka pro handicapované. 

Ocenění od Fóra Dárců

V roce 2020 obdržel Kinematograf významné ocenění Fóra dárců, konkrétně první místo v kategorii Sbírkoví spojenci. Smyslem Cen Fóra dárců je podpořit a vyzdvihnout důležitou práci v charitativní oblasti a ve veřejně prospěšných oborech. Oceňují se smysluplné a zajímavé sbírkové akce, které jsou transparentní, kredibilní a přispívají tak k rozvoji individuálního dárcovství v České republice.

CFd_Kinematografie-bratri.jpg


Kontakt


Fotogalerie


Partner projektu