ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Bionické protézy


Přes tři desítky podpořených klientů a rozdělených téměř 25 milionů korun. Konto Bariéry pomáhá handicapovaným lidem získat bionické protézy od roku 2017. 

ZP_nataceni_v_Ottobocku_2.jpg
 

Život bez ruky, nebo nohy si lze jen stěží představit. Zkuste si třeba jednou rukou zapnout zip, knoflíky u košile nebo otevřít láhev s vodou. Je to těžké, ne-li nemožné. Chytré protézy ale dokážou chybějící končetiny v mnoha směrech téměř nahradit a umožňují svým uživatelům vykonávat každodenní činnosti, nad kterými zdraví lidé ani nepřemýšlí. Konto Bariéry pomáhá získat bionické protézy handicapovaným lidem, kterým nákladnou pomůcky neproplatí zdravotní pojišťovna. Od roku 2017 dosud jde o více než tři desítky klientů, kterým jsme pomohli zaplatit chytrou ruku nebo nohu. Celkově jsme je podpořili neuvěřitelnou částkou 24,5 milionu korun! A to především díky pomoci médií, influencerů a úspěšným sbírkám anebo významným dárcům.

První sbírka

DSC_0452.JPGVše začalo v roce 2017 článkem na idnes.cz o Kamile Šabršulové, která se narodila bez ruky a otestovala chytrou protézu se senzory a čipy. Její příběh zvedl vlnu zájmu a solidarity a lidé dívce poslali na účet neuvěřitelných 4 702 483 korun. Rodina Šabršulových se obrátila o pomoc se správou sbírky na Konto Bariéry a společně jsme pak kromě Kamily pomohli ještě dalším našim klientům.

Ve stejném roce uspořádalo Konto Bariéry také první vlastní velkou sbírku na bionické protézy, a to pro čtrnáctiletého Honzíka, který nešťastnou náhodou přišel o obě ruce. Chlapcova příběhu, který si přál hrát na pozoun, se ujali redaktoři České televize a pořadu 168 hodin a během necelého týdne přišlo na sbírkový účet Konta Bariéry dva miliony korun!

IMG_2516.JPG

Co jsou bionické protézy? 

Bionické protézy reagují na impulzy přímo z mozku a dokážou věrně nahradit zdravé ruce nebo nohy. Aktuálně jde o nejmodernější typ náhrady. Chytrá ruka nabízí mnoho druhů úchopů, které protetik přizpůsobí konkrétnímu uživateli. Ten pak může přirozeně vykonávat každodenní činnosti jako oblékání, jedení nebo práci na počítači. Bionická protéza nohy se zase dokáže přizpůsobit druhu pohybu a tempu svého uživatele, vyniká propracovanými klouby. Chytrá noha může být také upravena na mnoho sportovních aktivit, včetně běhu nebo lyžování.

Chci pomoci

 

Kontakt

Jdu na to