Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Run and Help

Časté otázky a odpovědi


Kdo se může Run and Help zúčastnit?

Zúčastnit se může každý, kdo má vůli a odhodlání pomáhat druhým.  Ať už je to rodina, skupina přátel, třída, celá škola, obec, úřad, konkrétní firma a její zaměstnanci, hasičský sbor, fotbalový klub apod.

Kdy se můžeme Run and Help zúčastnit?

Akce Run and Help běží každý rok v dubnu, květnu a červnu. Konkrétní datum si účastníci ale určují sámi podle svým možností. Datum lze také volně upravit podle aktuální situace, např. podle počasí. V každém případě je nutné dodržet předem dané časové rozmezí.

Jaké informace musíme poslat Kontu Bariéry před konáním akce?

Od účastníků potřebujeme znát: za jakou instituci či společnost běhají (např. ZŠ Vinohrady Praha, společnost ProfiPapír, Novákovi, 8.B Trmice apod.), datum a místo konání akce, kontakt na osobu, která akci z vaší strany pořádá, poštovní adresu, předpokládaný počet účastníků.

Pro koho jsou vybrané peníze určeny?

Vybrané peníze vždy putují ke konkrétním lidem se zdravotním postižením. Každý ročník Run and Help má zastřešující příběh/y.

Mohu nasbírané peníze adresovat konkrétní osobně se zdravotním handicapem, například spolužákovi, kolegovi z práce, tetičce, babičce?

Ano, můžete. Dotyčná osoba, musí zaslat do Konta Bariéry žádost o příspěvek včetně všech formalit. Více informací naleznete na webu Konta Bariéry.

Akce se jmenuje Run and Help neboli Běhání, které pomáhá, já ale preferuji jinou sportovní aktivitu, mohu například plavat?

Můžete. V minulých letech jsme měli účastníky, kteří pořádali desetiboje, jezdili na koni, nebo plavali.

Jak se vybírají peníze?

Pravidla Run and Help říkají, že se vybírají peníze vždy za stanovený úsek, např. 5 korun za každých 100 metrů, 20 korun za uběhlé kolečko na stadionu apod. Každopádně, každý účastník si může pravidla přizpůsobit svým možnostem. Účastníci tak mohou přispívat i jednorázově.

Jaké informace musím poslat Kontu Bariéry po skončení akce?

Vašimi úspěchy a vůlí pomáhat druhým se rádi pochlubíme na našich webových stránkách, sociálních sítích a v tiskových zprávách. Proto budeme moc rád, když nám zašlete krátké slovní shrnutí akce (cca. 1 odstavec ­­– popis atmosféry, počet účastníků, kdo se zúčastnil, počet uběhnutých kilometrů apod.) a fotografie. Velkou radost nám udělá i krátké video. Také budeme potřebovat vědět, kolik se u vás vybralo peněz.

Kam mám zaslat vybrané peníze?

Vybrané peníze zašlete na transparentní účet Konta Bariéry: 17111444/5500 (Raiffeisen Bank), variabilní symbol: dostanete na vyžádání, poznámka pro příjemce Run and Help. Pokud jste sbírali peníze pro konkrétní osobu (svého spolužáka, kolegu z práce), uveďte jeho/její jméno rovněž do poznámky pro příjemce.

Mohu si dar odepsat z daní?

Ano, můžete. V případě zájmu s vámi Konto Bariéry uzavře darovací smlouvu.

Mám další dotazy, koho mám kontaktovat?

Petra Seberová.