Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Run and Help

Pravidla Run and Help


Kdo se může Run and Help zúčastnit?

Zúčastnit se může každý, kdo má vůli a odhodlání pomáhat druhým.  Ať už je to rodina, skupina přátel, třída, celá škola, obec, úřad, konkrétní firma a její zaměstnanci, hasičský sbor, fotbalový klub apod.

Kdy se můžeme Run and Help zúčastnit?

Akce Run and Help probíhá každý rok v dubnu, květnu a červnu. Konkrétní datum si účastníci určují sami podle svých možností. Datum lze také volně posunout podle aktuální situace, např. podle počasí. V každém případě je ale nutné dodržet dané časové rozmezí.

Jaké informace musíme poslat Kontu Bariéry před konáním akce?

Účastníci se do Run and Help přihlašují prostřednictvím registračního formuláře. 

Kolik mám přispět?

Každý účastník si sám určí, kolik chce přispět. Můžete si stanovit pevné startovné, můžete také přispívat za každý uběhlý kilometr, či jinou předem určenou vzdálenost. Příspěvky jsou zcela dobrovolné. 

Pro koho jsou vybrané peníze určeny?

Vybrané peníze vždy putují ke konkrétním lidem se zdravotním postižením. Každý ročník Run and Help má zastřešující příběh/y.

Mohu nasbírané peníze adresovat konkrétní osobně se zdravotním handicapem, například spolužákovi, kolegovi z práce, tetičce, babičce?

Ano, můžete, ale pouze pokud se Run and Help zúčastníte jako skupina – jinak bohužel nelze na vlastního příjemce z administrativních důvodů vybírat. Z výtěžku pomůžeme obdarovanému zaplatit fakturu za kompenzační nebo rehabilitační pomůcky, případně rehabilitaci. Příspěvek poskytneme na základě písemné žádosti obdarovaného, ke které musí doložit další dokumenty podle informací na  webu Konta Bariéry.

Akce se jmenuje Run and Help neboli Běhání, které pomáhá, já ale preferuji jinou sportovní aktivitu. Mohu například plavat?

Můžete. V minulých letech jsme měli účastníky, kteří pořádali desetiboje, jezdili na koni, nebo plavali.

Jak se vybírají peníze?

Doporučujeme vybírat peníze za stanovený úsek, např. 5 korun za každých 100 metrů, 20 korun za uběhlé kolečko na stadionu apod., nebo si určit výši startovného. Každý si ale může pravidla přizpůsobit svým možnostem. Účastníci tak mohou přispívat i jednorázově.

Jaké informace musím poslat Kontu Bariéry po skončení akce?

Vašimi úspěchy a vůlí pomáhat druhým se rádi pochlubíme na našich webových stránkách, sociálních sítích a v tiskových zprávách. Proto budeme moc rádi, když nám prostřednictvím výsledkového formuláře zašlete krátké slovní shrnutí akce (cca 1 odstavec ­­– popis atmosféry, počet účastníků, kdo se zúčastnil, počet uběhnutých kilometrů apod.) a fotografie. Velkou radost nám udělá i krátké video. Také budeme potřebovat vědět, kolik se u vás vybralo peněz.

Kam mám zaslat vybrané peníze?

Vybrané peníze zašlete na transparentní účet Konta Bariéry: 17111444/5500 (Raiffeisen Bank). Je důležité uvést variabilní symbol, který vám byl přidělený při registraci. Díky němu můžeme vaši platbu identifikovat. Pokud jste sbírali peníze pro konkrétní osobu (svého spolužáka, kolegu z práce), uveďte jeho/její jméno do poznámky pro příjemce.

Mohu si dar odepsat z daní?

Ano, můžete. V případě zájmu s vámi Konto Bariéry uzavře darovací smlouvu.

Mám další dotazy, koho mám kontaktovat?

Karolína Jílková