Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Konto Bariéry


Konto Bariéry, nejdéle trvající veřejná sbírka v České republice, každý den pomáhá lidem s handicapem a organizacím, které o ně pečují. Naším cílem je vracet handicapované zpět do života.

„Pomáháme. Vždy. Všem“ Podporujeme je finančně díky štědrým partnerům a individuálním dárcům. Právě ti jsou naším „rodinným stříbrem“. Pravidelně jich na Konto Bariéry přispívá více než čtyřicet tisíc. Peníze, které nám dárci svěří, skutečně zlepšují neuvěřitelně náročné životy lidí s různými druhy zdravotního postižení.

Konto Bariéry doplňuje stát tam, kde jeho pomoc není dostatečná. Naše pomoc je proto velmi rozmanitá . Přispíváme na rehabilitační a kompenzační pomůcky, přestavby automobilů, bezbariérové úpravy, ale také na vzdělávání, pracovní uplatnění a mnoho dalších aktivit lidí s handicapem.

Na našem transparentním účtu můžete vidět kolik prostředků a od koho přichází, stejně jako kolik peněz a kam odchází.

Potřebuji pomoci

O výši podpory pro každého žadatele rozhoduje Rada Konta Bariéry. Rada se schází v ustálených termínech několikrát do roka, kdy posuzuje došlé žádosti o pomoc. 

Příští zasedání:  
Středa 23. června 2021
Uzávěrka pro žádosti:  
Středa 9. června 2021


Žádosti, které budou doručeny po termínu uzávěrky, budou posuzovány až na následujícím zasedání Rady Konta Bariéry.

Požádat o příspěvek​

Rada Konta Bariéry

Štěpán Beneš, Luboš Beniak, Martin Bojar, Běla Hejná, Jan Kačer, Martin Kovář, Jan Marušiak, Jan Mühlfeit,  Jiří Lábus, Jan Pičman, Jiřina Šiklová, Dana Štěrbová, Jaroslav Šturma, Lia Vašíčková, Ludmila Vostřáková