ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Auto pro Mikuláše

VYBRÁNO
0 Kč
212 731 Kč
400 000 Kč
CHCI POMOCI

Mikulášovi je 15 let, vývojově ale zůstal na úrovni malého dítěte. Kvůli těžkému fyzickému i mentálnímu postižení potřebuje celodenní péči, sám se nenají, nedojde si na záchod. Někdy nerozumí světu okolo sebe, a pak křičí a vzteká se. Ale dokáže se i radovat, třeba z výletů, na které vyráží spolu s rodiči a dvěma sourozenci. Každý přesun s Mikulášem je však kvůli jeho zdravotnímu stavu náročný a rodina žijící na vesnici se neobejde bez spolehlivého auta. Vůz, kterým teď chlapce vozí do školy, stacionáře i k lékařům, už ale bohužel nevyhovuje Mikulášovým potřebám a často se porouchává, a tak rodina potřebuje nový.

foto-4.jpg

Výčet Mikulášových potíží málem nebere konce. Patnáctiletý chlapec má kombinované postižení v nejtěžším stupni, těžkou mentální retardaci, poruchy chování a autismus. A trápí ho i další zdravotní omezení, má oční vadu, bezlaktózovou dietu nebo poruchy zažívání. „Mikulášek je na úrovni ročního dítěte. Nemluví, nerozumí řeči, je na plenách, sám se ani nenají. Při všech činnostech potřebuje asistenci,“ popisuje chlapcova maminka.

foto-6.jpgPéče o Mikuláše je přitom pro rodiče nesmírně náročná, a to i psychicky. „Mikulášek bohužel nerozumí světu okolo sebe, proto často křičí, pláče, vzteká se. Ubližuje sobě i osobám v blízkosti. Je velmi těžké ho jakkoliv zaujmout, protože si neumí hrát s běžnými hračkami. Neustále chce nosit a chovat jako miminko. Velmi mu prospívá změna prostředí, výlety, vycházky a nové podněty. I přesto, že užívá léky, je ale jeho stav kolísavý,“ pokračuje maminka. Mikuláš má také problémy s pohybem, sám zvládne ujít jen kratší vzdálenosti, na delší potřebuje vozík.

Mikuláš navštěvuje rehabilitační stacionář a speciální školu, což rodičům v péči o něj velice pomáhá. Protože však bydlí na vesnici, musí těžce postiženého chlapce všude vozit. „Mikuláškův zdravotní stav neumožňuje přesuny hromadnou dopravou. Proto potřebujeme auto, na cesty do stacionáře, do školy, na terapie i k lékařům… A navíc s velkým kufrem, aby se do něj vešel i vozík a další kompenzační pomůcky, které Mikulášek potřebuje,“ vysvětluje chlapcova maminka.

foto-3.jpgVůz, kterým teď rodina jezdí, je už ale bohužel poruchový a jeho opravy stojí čím dál víc peněz. Pořízení nového spolehlivého auta je však navzdory tomu, že oba rodiče pracují, finančně nad jejich síly. Kromě handicapovaného Mikuláše se totiž starají ještě o malou dcerku a dospívajícího syna a splácejí půjčku na dům. „Děláme, co můžeme, snažíme se sami, není čas ani na odpočinek, ale ušetřit velkou částku na pořízení nového auta se nám bohužel nedaří,“ vysvětluje Mikulášova maminka, proč se obrátila na Konto Bariéry.

Rádi bychom těžce handicapovanému Mikulášovi a jeho rodině pomohli. Přidáte se?  Chlapcovi rodiče vám budou vděčni za jakýkoliv příspěvek. 
 

Děkujeme, že s námi Mikulášovi a jeho rodině pomůžete!


Fotogalerie

Jdu na to