ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Lili se plní sen, vyzkoušela kolo


Lilien, která se narodila bez rukou, už jezdí na tříkolce! Sen o nových ručičkách jí pomohla splnit úspěšná sbírka Konta Bariéry a iDNES.cz. Díky vám, štědrým dárcům, a šikovným protetikům bude mít Lili v budoucnu robotické protézy, které z velké části nahradí zdravé ruce. "Občas přemýšlím, jestli je vůbec možné, aby se mi zdál sen, ve kterém má Lili ruce. Do teď se mi takový sen nezdál. Chtěli by jsme  tímto poděkovat všem, kteří nám pomohli, aby se tento sen stal reálným. Viděli jsme Lili jet poprvé na tříkolce, moc si vážíme toho, že jí to bylo umožněno, a je pro nás nepopsatelně nádherné vidět Lili se tak usmívat. Děkujeme!" napsala nám dívčina maminka. 

Příběh sedmileté Lili, která se narodila bez rukou, zvednul obrovskou vlnu solidarity před Vánoci roku 2021. Čtenáři serveru iDNES.cz i další dárci dívce poslali na transparentní účet Konta Bariéry více než dva miliony korun. A to nebyl zdaleka konec. „Sbírka vzbudila tak obrovský zájem, že jsme se po jejím ukončení rozhodli vytvořit Fond Lili a dát lidem šanci, aby mohli ještě Lilience přispět. Nasbírali jsme tak dalších 800 tisíc korun, za které jsme rodině zaplatili auto, aby bylo jejich cestování do školy a k lékařům s malou Lili snazší,“ říká ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků. A dodává: „Dva miliony korun od dárců leží Lilience u nás na účtu, až dostaneme fakturu za protézky."

Sportovní protézy na kolo jsou pro Lili dílčím krokem na cestě k bionickým rukám, které bude mít v budoucnu.  Protetici z Otto Bock na nich otestovali, jak Lili sedí na míru vyrobená protézová lůžka, a Lilien si mohla poprvé v životě vyzkoušet jízdu na speciálně upravené tříkolce. 

(Foto: Anna Vavríková, MAFRA)
Jdu na to