ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Toyota Material Handling podpořila dva klienty Konta Bariéry


Celkem 90 tisíc korun přispěla společnost Toyota Material Handling v roce 2022 dvěma klientům Konta Bariéry. Peníze pomohou Adriance a Davidovi zaplatit neurorehabilitace. 

adrianka_david_toyota_2022.png
David a Adrianka získali od společnosti Toyota Material Handling shodně 45 tisíc korun.

Toyota Material Handling CZ, s.r.o. je významnou obchodní společností v oblasti logistiky. V rámci společenské odpovědnosti se účastní několika výrazných a dlouhodobých aktivit dárcovství a dobrovolnictví. K nim patří i spolupráce s Kontem Bariéry, díky níž Toyota Material Handling pomáhá v nesnadné situaci zdravotně znevýhodněným klientům nadace, buď příspěvkem na zdravotní pomůcky, nebo přímo na rehabilitace. 

V roce 2022 darovala  společnost Toyota Material Handling klientům Konta Bariéry celkem 90 tisíc korun. Částka 45 tisíc korun pomůže sedmileté Adriance hradit nákladné neurorehabilitace. Dalších 45 tisíc korun získal čtrnáctiletý David, který bojuje s následky tragické dopravní nehody.

Neurorehabilitace pro Adrianku

Adrianka se narodila před sedmi lety za dramatických okolností. Lékaři ji skoro hodinu oživovali. Boj o život vyhrála, ale zůstala těžce postižená.

adrianka-(1).jpgPrognózy lékařů byly černé. Dívčina maminka vzpomíná, že její dcera měla zůstat „ležáček“. Láskyplná péče rodiny ale dokázala zázraky. Adrianka je veselá holčička se stále se zlepšujícími dovednostmi. Po sedmi letech se jí pomalu daří i první krůčky.

Péče o Adrianku je ovšem náročná a nekončící. Dívka nemluví a nikdo také neví, jak se bude vyvíjet dál. Velmi jí ale pomáhají speciální rehabilitační programy, právě díky nim dělá pokroky. Bohužel jsou tyto programy ale zároveň velmi nákladné, a tak se rodina obrátila s prosbou o pomoc na Konto Bariéry. Rodiče věří, že díky usilovnému cvičení bude dívenka jednou samostatnější, udělá pár kroků a řekne si o vše, co bude potřebovat.


 

Neurorehabilitace pro Davida

Čtrnáctiletý David bojuje s následky tragické dopravní nehody, při které utrpěl těžký úraz hlavy. Po probuzení se ani nepohnul, vše se musel učit znovu. A stále nemá vyhráno. 

david_toyota.jpgDavida srazila dodávka, když se jel na kole pochlubit rodičům s vysvědčením. Skončil v nemocnici v kómatu a  lékaři mu kvůli těžce poraněné hlavě nedávali velkou naději. On si svůj život ale vybojoval, i když po probuzení nepohnul ani prstem, ani pusou a musel se naučit znovu třeba i dýchat a polykat.

Uplynulo pět let a David je zpátky mezi spolužáky. Do školy však jezdí na vozíku a místo fotbalu, který dřív hrál, trénuje ve volném čase ruce pro znovu navrácení jemné motoriky. Díky usilovnému cvičení se také dokáže postavit nebo posadit, a i když se zatím ani v jedné z poloh sám neudrží, je to pro něj veliký pokrok. Vše se podařilo především díky jeho silné vůli a také cíleným a intenzivním neurorehabilitačním programům. Protože je ale zdravotní pojišťovny plně neproplácí, obrátila se Davidova maminka na Konto Bariéry. Věří, že se David krok po kroku posunuje k samostatnosti a plnohodnotnému životu.
Děkujeme, že s Kontem Bariéry pomáháte vracet lidi s handicapem do života! 

Jdu na to