ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Vozík pro Zuzku

VYBRÁNO
0 Kč
31 237 Kč
120 000 Kč
CHCI POMOCI

Zuzka se od mala potýká s dětskou mozkovou obrnou a kvůli ochrnutým nohám se pohybuje pouze na vozíku. Navzdory svému handicapu se snaží žít naplno a být co nejvíc soběstačná, přesto se v řadě věcí neobejde bez pomoci maminky a sestry. A teď by potřebovala podat pomocnou ruku i od vás. Zuzce by moc usnadnil život druhý vozík, který by využila na cesty do školy nebo do společnosti. Děkujeme, že jí pomůžete s jeho pořízením.

Zuzana-(1).jpg


Zuzka studuje v Jedličkově ústavu obor sociální služby, přes týden bydlí na internátu, na víkendy se vrací do Plzně za maminkou a sestrou. „Máme rodinný dům a já v něm mám svůj pokojík. Snažím se osamostatnit, ale přesto stále potřebuji pomoc například při vaření nebo úklidu. Otec nás opustil, když nám byly se sestrou tři roky. Hodně nám pomáhali babička a dědeček, ale bohužel už nežijí, a tak je maminka na všechno sama, včetně péče o mě,“ říká Zuzana. "Vozík je jako moje boty a bez něho se nehnu z místa. Každý člověk, když přijde domů, tak se přezuje, ale já bohužel nemůžu," říká Zuzka.

Dnes sedmadvacetiletá Zuzka přišla na svět předčasně jako druhá z dvojčat a trpí dětskou mozkovou obrnou. „I když se mnou maminka cvičila Vojtovu metodu a prodělala jsem plno operací dolních končetin, stejně nemohu chodit. Moje sestra, dvojče, naštěstí chodí a je zdravá,“ vysvětluje Zuzka.

Na vozíku se pohybuje od malička, je nedílnou součástí jejího života. „Dalo by se říct, že mechanický vozík je jako moje boty a bez něho se nehnu z místa. Každý člověk, když přijde domů, tak se přezuje, ale já bohužel nemůžu, co se mi nabalí na kola venku, to si přivezu domů. Proto by bylo skvělé mít druhý vozík, který se rozhodně neztratí, ať už ho využiji během studia v Praze nebo třeba na dovolené,“ říká.

Letos Zuzku čeká maturita a je zvědavá, kam ji život dál zavede. Ve volném čase ráda vyráží na výlety a snaží se žít naplno, jak jen to s jejím handicapem jde. „Nový mechanický vozík jako můj dopravní prostředek by mi moc pomohl k větší soběstačnosti a svobodě. Děkuji vám za pomoc,“ vzkazuje Zuzka všem dárcům.

Děkujeme, že pomáháte s Kontem Bariéry.


Fotogalerie

Jdu na to