Elektrická tříkolka pro Jana

VYBRÁNO
0 Kč
130 852 Kč
160 000 Kč
CHCI POMOCI

Janovi (45) ve  čtyřiadvaceti letech lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu progresivního typu. Současně s diagnózou mu lékaři zdůraznili nutnost cvičení. Jan byl od mládí zvyklý sportovat – trénoval karate, jezdil na koni, plaval, lyžoval a jezdil na kole. Se zhoršujícím se zdravotním stavem však postupně ubývaly síly i možnosti sportování. Zůstalo vlastně jen pravidelné rehabilitační cvičení, plavání a jízda na kole. Vzhledem k problémům s udržením rovnováhy byl nucen vyměnit běžné kolo za stabilnější trojkolku. Protože v té době ještě pracoval, nebylo těžké sehnat potřebnou sumu na jednoduchou trojkolku, díky které mohl trávit společné chvíle s rodinou a přáteli na cyklo výletech a zároveň rehabilitovat a bojovat tak s nemocí. 

Janův se stav se bohužel postupně zhoršuje. Nedávno musel podstoupit výměnu obou kyčelních kloubů. Pěšky má problém s přesunem, i když se jedná jen o pár desítek metrů.  Proto by potřeboval novou trojkolku - elektrickou, která by lépe splňovala jeho specifické požadavky, respektovala fyziologické nastavení kloubních náhrad a dovolila mu užívat si života, dokud to jde. Rozpočet je 160 tisíc korun. Z invalidního důchodu na ni samozřejmě nedosáhne, proto bychom mu rádi pomohli.
"Jízda na trojkolce je i podle doporučení fyzioterapeutů nejvhodnějším rehabilitačním cvičením, které poskytuje vhodnou fyzickou zátěž, dostatečné protažení a posílení svalů, které je pro mě tak důležité a hlavně pobyt na čerstvém vzduchu. Je to v podstatě pro mne i jediná možnost, jak se bez automobilu mohu pohybovat mimo domov," říká Jan.

 

 


Fotogalerie