Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Ruka pro Terezku

VYBRÁNO
0 Kč
500 Kč
1 100 000 Kč
CHCI POMOCI

Osmnáctiletá Terezka se narodila bez části pravé ruky. Přesto dokáže zkrotit koně a skáče parkur. Jednostranná zátěž se ovšem negativně podepisuje na jejím zdraví. Proto potřebuje chytrou protézu. Pomozte Terezce získat novou ruku a překonat jakoukoliv překážku. V parkuru i v životě.

terezka1-(1).jpgTerezka měla smůlu, že se jí pravá ručička zamotala do vazů v děloze a přestala se vyvíjet. Že dívce chybí zápěstí, dlaň a prsty, zjistila její maminka až na porodním sále a nepříjemná novina jí způsobila nejednu probdělou noc. „Začali jsme cvičit Vojtovu metodu, přečetla jsem spousty knih a materiálů, mluvila s doktory… Tak moc jsem se bála, jak poleze, jak bude jíst,“ vzpomíná. Pomohla až rada lékařky, že Terezka neví, že jí něco chybí, a poradí si. „Tak jsme se zastavili a jen zírali, jak se místo lezení postavila a šla, oloupala si mandarinku, vystříhala obrázek a zavázala bráchovi tkaničku.“

Dnes je Terezce osmnáct let. Vyrostla z ní krásná a sebevědomá mladá žena, která nestojí o žádné úlevy a už vůbec ne o lítost. Studuje sportovní gymnázium, donedávna soutěžila v gymnastice, chodí pravidelně do fitka a miluje koně. Většinu volného času věnuje parkuru a jejím snem je mít jednou vlastní statek. Zároveň by ráda vystudovala psychologii na vysoké škole. Chytrá protéza by Terezce pomohla posunout se dál. Na závodech v parkuru, kde už se bez druhé ruky nemůže zlepšovat. I v životě, kde by vyřešila zdravotní problémy spojené s přetěžováním jedné poloviny těla.Děkujeme, že s námi Terezce pomůžete!

Jdu na to