ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Elektrohandbike pro Aleše

VYBRÁNO
0 Kč
0 Kč
200 000 Kč
CHCI POMOCI

Na Aleše spadl nešťastnou náhodou strom, když mu bylo teprve 25 let. Úraz ho upoutal na vozík, nesebral mu ale chuť žít. Cestovatel a dobrodruh, nadšený fotograf, milující manžel a táta tří dcer má navzdory svému handicapu elánu na rozdávání a skutečně ho také rozdává. Jako zkušený vozíčkář pomáhá v návratu do života lidem, kteří jsou po úrazu páteře teprve krátce. Mapuje také bezbariérové trasy… Nový handbike pomůže Alešovi aktivně trávit volný čas a při tom posilovat tělo. Děkujeme, že mu speciální kolo společně s námi pomůžete získat.

218100980_10209070679159548_1856767607584201662_n-jpg-1200x675.jpg

„Byl jsem ve špatnou chvíli na špatném místě,“ vzpomíná dnes 48letý Aleš na okolnosti úrazu, při kterém utrpěl poranění míchy a páteře a už se nepostavil na nohy. V roce 2000 na něj spadl v parku strom. Rodák ze severočeského Děčína se však s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně poprat. A svůj další život zasvětil tomu, aby se líp žilo i dalším lidem s podobným handicapem. „S kolegy Peer mentory z České asociace paraplegiků doprovázím lidi krátce po úrazu, pomáhám jim přijmout novou životní situaci a ukazuji jim, že se dá plnohodnotně žít i s handicapem,“ popisuje Aleš.
 
Za klienty dojíždí zejména do Ústeckého a Karlovarského kraje, ale výjimkou nejsou ani jiné části republiky. Poradit dokáže s výběrem vozíku, úpravou bydlení, vyřízením nejrůznějších příspěvků i zdravotními komplikacemi. „Ze své zkušenosti vím, že když se chce, tak to jde. Společně to dáme,“ motivuje Aleš možné zájemce o sociální službu peer mentoringu v propagačním videu.

Ales-C-s-rodinou-(1).jpg
 
Společně s manželkou žije v bezbariérovém bytě a vychovávají tři dcery. Profesně se věnuje grafice a fotografii, zaměstnává ho chráněná dílna Tiskograf a grafické studio Studio Maglen. „A protože nevydržím sedět nad stolem celý den a potřebuji pohyb venku, aktivně mapuji přístupnost okolní přírody i městského prostředí v Děčíně a se spolkem Disway další turisticky zajímavé cíle a trasy po celé České republice,“ popisuje Aleš. Mapování a odstraňování bariér je kromě aktuálních témat města Děčína jeho hlavní náplní jako člena sociální a zdravotní komise. Je také autorem brožury České Švýcarsko bezbariérové.

Za své úsilí o odstraňování bariér dostal Aleš i několik ocenění. Speciální cenu European Destination of Excellence za zmapování bezbariérových stezek v Českém Švýcarsku či cenu Ď 2016 města Děčín. „Naplňuje mě, že má práce pomáhá a je prospěšná pro jiné lidi,“ říká.

PA160014.jpg
 
Teď ale potřebuje pomoci i on sám, a to s pořízením speciálního kola s motorem. „Přestože si nerad říkám o pomoc, nyní si dovoluji vás o ni požádat při financování elektrohandbiku. Toto speciální kolo je pro mě kompenzační pomůcka, díky které mohu žít aktivní život, udržovat se v kondici a smysluplně naplnit svůj volný čas,“ říká Aleš. Handbike, který si vybral, má navíc vzadu konstrukci, na kterou bude moci naložit svůj civilní vozík, a vyrazit tak i na větší výlety. „V příštím roce bych s tímto handbikem rád podnikl několikaměsíční expedici přes Evropu a do některých postsovětských republik,“ dodává.
 
Cena elektrohandbiku se šplhá k 250 tisícům korun, a tak bude Aleš rád za jakýkoliv příspěvek, který mu s jeho pořízením pomůže. Děkujeme, že se k nám přidáte!

Fotogalerie

Jdu na to