ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Vozík pro Jiřího

Jiří je sportovec tělem i duší. A nic na tom nezměnil ani úraz, který se mu stal také při sportu. K aktivnímu životu ale potřebuje kvalitní mechanický vozík na míru. Pomozte mu s jeho pořízením.

CDF_030523_GE_E23WRC_Germany_v_Czech_Republic_012.jpg

Do 20 let byl Jiří profesionální sportovec, vesloval za Duklu Praha, jeho největší veslařský úspěch bylo 2. místo na mistrovství světa juniorů v roce 2004. Pak se rozhodl odjet za studiem do Austrálie, kde dva roky studoval, pracoval a cestoval. „Bohužel v Austrálii se mi stal v roce 2009 úraz při sportu. Při surfování jsem narazil hlavou o dno, zlomil jsem si 6. krční obratel a ochrnul jsem od prsou dolů a částečně i na rukou,“ říká.

Letos bude Jiřímu 36 let a navzdory těžkému handicapu vede aktivní život. Pracuje na plný úvazek ve finančním oddělení na soukromé zdravotní klinice. A nezanevřel ani na sport. „Po roce od úrazu jsem se našel v ragby vozíčkářů, které už hraji téměř 13 let a to i za reprezentaci,“ říká. Na jaře 2023 se dokonce se spoluhráči probojovali na Mistrovství Evropy v ragby vozíčkářů ve Walesu. Jiri.jpgSkončili sice na osmém místě z osmi týmů, i tak jde ale o historické maximum ve 30ti leté historii českého ragby.

Vzhledem ke své diagnóze i aktivitám Jiří potřebuje mechanický vozík na míru. „Jsem kvadruplegik se silnou spasticitou v dolních končetinách, trupu a prstech rukou, kvůli tomu potřebuji, aby měl vozík speciální doplňky, jako například pogumované obruče, či pevnou zádovou opěrku. Také je potřeba, aby vozík nebyl příliš těžký a to proto, abych se mohl soběstačně pohybovat po městě a svém okolí. A v neposlední řadě proto, abych si ho mohl sám naložit do auta,“ vysvětluje.

Cena takového vozíku je však 115 tisíc korun a zdravotní pojišťovna uhradí ani ne polovinu. Rádi bychom proto spolu s vámi Jiřímu s pořízením vozíku pomohli. 
Děkujeme, že pomáháte s Kontem Bariéry!


Fotogalerie

Jdu na to