ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Sportovní vozík a speciální lyže pro Daniela

Jedenáctiletý Daniel přišel na svět předčasně a lékaři mu nedávali šanci na přežití. On si však svůj život vybojoval a bojuje stále. Zůstat na hlídání u babičky, když sourozenci jednou na hory? Pro Daniela vyloučené! Také si přece chce užívat na sněhu. Nezvládne to ale bez sportovního vozíku a speciálních lyží. Pomůžete mu s jejich pořízením?

foto-Daniel-Trdla-(1).jpgDaniel se narodil předčasně po autonehodě ve 28. týdnu těhotenství, vážil 990 gramů a dva dny po porodu mu praskly plíce. „Lékaři mu nedávali žádnou šanci na přežití. Jenže Daneček všechny překvapil, nevzdal se a svůj život si navzdory osudu vybojoval, tak moc tu chtěl s námi zůstat,“ říká maminka Petra.

A pokračuje vyprávěním o tom, jak její syn bojuje stále. „Daneček měl být podle lékařů zcela ležící a nereagující dítě, trvale na plicní ventilaci. Diagnóza zněla periventikulární leukomalacie 3. stupně, což se projeví později jako dětská mozková obrna. Rozhodla jsme se udělat všechno proto, aby tomu tak nebylo. Zvolila si cestu velmi intenzivní rehabilitace. Díky ní dosahuje Daneček velkých pokroků. Vnímá, všemu rozumí, mluví, dokonce zlobí jako zdravé děti a vymýšlí lumpárny,“ popisuje maminka.

I nyní Daniel hodně intenzivně rehabilituje.  V červnu totiž podstoupil operaci ulzibat, která odstraňuje lokální svalové jizvy, a má teď největší šanci na pokrok. „Pořád je tu šance, že když to nevzdáme a budeme hodně cvičit, že jednou zvládne chodit. Čím více se bude Daniel hýbat, tím větší šanci má prožít život lépe. Věříme, že s vaší pomocí Daneček tuto šanci dostane,“ obrací se maminka na případné dárce.
 
foto5.jpgSvému synovi by chtěla pořídit vozík benecykl a biski (speciální skořepinu na lyžích, která umožňuje sjíždět kopce i dětem s těžkým handicapem), aby mohl zimu trávit aktivně na horách. „Už nechce být na hlídání u babičky, když sourozenci chtějí v zimě lyžovat, chce si aktivně s námi užívat sníh,“ říká paní Petra. Danielův normální vozík si ve sněhu neporadí. Naopak benecykl by chlapci umožnil sportovat i v létě – vyrazit třeba do lesa nebo do hor.

„Daniel se už deset let snaží, neustále chodí cvičit, věnujeme se hipoterapii, terapii metodou Feldenkreis. Tak moc by si chtěl hrát jako jiné děti. A my jsme se rozhodli, že ho v tom maximálně podpoříme. Udělám vše pro to, aby mohl být šťastný a mohl si hrát,“ uzavírá maminka.
„Moc děkujeme za vaši pomoc a podporu, aby si Danielek mohl hrát jako zdravé děti. Moc to pro nás znamená,“ vzkazuje chlapcova maminka předem všem dárcům.

Jdu na to