ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Rehabilitace a pomůcky pro Barušku

Barušce bude v září šest let, kvůli vzácnému genetickému onemocnění je ale menší a ve vývoji zaostává za svými vrstevníky. Usměvavou holčičku i tak ale na podzim čeká velká výzva - nastoupí do speciální školky. Aby byla co nejvíce samostatná, potřebuje rehabilitace a kvalitní kompenzační pomůcky. 

Barunka-(2).jpgBaruška má smůlu, že od narození trpí Duplikačním syndromem, chromozomální změnou, která se u ní projevuje nízkou hmotností a vývojovým zpožděním při rozvoji fyzických dovedností, jako je sezení nebo chůze. Dívenku také trápí časté pády, ztráta rovnováhy, vadné držení těla a hypermobilita kloubů. Baruška hůře vidí, má oční vadu. A oproti jiným dětem v jejím věku zaostává také v psychosomatickém vývoji a vývoji řeči. Kvůli onemocnění je náchylnější k infekcím a dalším zdravotním komplikacím.

Drobná dívenka se s nepřízní osudu nicméně srdnatě pere. Od kojeneckého věku  intenzivně rehabilituje, nyní je pod dohledem dětského neurologa a ortopeda ve FN Olomouc, kam s rodiči dojíždí pravidelně na rehabilitace. Usilovně však musí cvičit i doma, k čemuž potřebuje odpovídající rehabilitační pomůcky, speciální rehabilitační kočár nebo protetickou obuv. V budoucnu ji pak čekají také lázeňská rehabilitační péče a hipoterapie, která není zcela hrazená ze zdravotního pojištění.

V září Baruška nastupuje do speciální školky a má tedy před sebou velkou výzvu – být co nejvíce samostatná. To ale nezvládne bez pomoci - rehabilitačních programů a zdravotních kompenzačních pomůcek, které jí pomohou usnadnit život se zdravotními bariérami. Rádi bychom jí na to vše přispěli. 

Barunka2.jpg

Děkujeme, že s námi Barušce pomůžete!

Jdu na to