Automobil pro Aleše

Děkujeme firmě BSH domácí spotřebiče za dar ve výši 106 325 Kč pro Aleše. 
Aleš miluje sport. Od dětství hrál fotbal, později i na vrcholové úrovni. Život se mu změnil v devatenácti letech na koupališti. Po skoku po hlavě do vody se mu život otočil naruby. Narazil hlavou na dno bazénu a zlomil si sedmý krční obratel.
 
Okamžitě přestal cítit většinu svého těla a nemohl se hýbat. Nastal kolotoč vyšetření a operací a následných rehabilitací. I přes to všechno zůstal ochrnutý a pohybuje se pouzena invalidním vozíku a musel se se skoro všechno učit od začátku jako malé dítě. Nevzdal se. Jakmile měl základní věci pro život naučené, přemýšlel, jak se osamostatnit o práci, o sportu a o rodině.
"V současné době mi dělá největší radost můj téměř čtyřletý syn." 
Aleše nadchlo ragby vozíčkářů a rychle se stalo součástí jeho života. Do oka mu padla atletika. Začal alesc.jpgtrénovat hod oštěpem, diskem a vrh koulí. V ragby přes 12 let reprezentoval ČR. V atletice se zúčastnil již čtyř Paralympijských her a je několikanásobný medailista z Mistrovství Evropy a Mistrovství světa. Díky sportu poznává nové lidi, cestuje a hlavně má koníčky, které dávají životu smysl.
 
Aby stíhal všechny aktivity, potřebuje automobil, ve kterém najezdím přes třicet tisíc kilometrů ročně. Automobil je pro něj životně důležitou a nezbytnou součástí, ale také bohužel velice finančně nákladnou. Proto by chtěl tímto oslovit případné sponzory a dárce, kteří mají možnost mu finančně pomoci.