ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Toyota Material Handling opět podpořila lidi s handicapem


Celkem 90 tisíc korun přispěla společnost Toyota Material Handling v roce 2023 dvěma klientům Konta Bariéry. Peníze pomohou Claudii a Šimonovi.

Toyota Material Handling CZ, s.r.o. je významnou obchodní společností v oblasti logistiky. V rámci společenské odpovědnosti se účastní několika výrazných a dlouhodobých aktivit dárcovství a dobrovolnictví. K nim patří i spolupráce s Kontem Bariéry, díky níž Toyota Material Handling pomáhá v nesnadné situaci zdravotně znevýhodněným klientům nadace, buď příspěvkem na zdravotní pomůcky, nebo přímo na rehabilitace.
 
V roce 2023 darovala  společnost Toyota Material Handling klientům Konta Bariéry celkem 90 tisíc korun. Částka 45 tisíc korun pomůže Claudii (16) s úhradou rehabilitačních programů a sociálních rehabilitací v Centru Paraple. Dalších 45 tisíc korun získal Šimon (12), který trpí syndromem křehkých kostí a potřebuje přispět na speciální kolo - tricykl - s elektropohonem.

Rehabilitace pro Claudii

Claudie.jpgClaudie už jako malá často stonala, byla slabší a zranitelnější než ostatní děti. Přesto nic nenaznačovalo, že by měla  vážné zdravotní problémy. Ráda tancovala, malovala, pekla…  Až jednoho dne zavolali mamince ze školy, že Claudie ochrnula.  A lékaři vyslovili zdrcující diagnózu – ischemie míchy. Claudie zůstala ochrnutá od pasu dolů a se špatnou hybností rukou. 

Po návratu z nemocnice byla tehdy dvanáctiletá Claudie psychicky na dně, na svůj život úplně rezignovala.  Díky kamarádům a mamince, která na ni prý byla občas i velmi přísná, překonala těžké období a pochopila, že i na vozíku může dělat věci, které ji baví. Od té doby tvrdě pracuje na tom, aby byla co nejvíce soběstačná. Usilovně rehabilituje a učí se zvládat všechny běžné činnosti se čtyřmi koly navíc.

Dnes je Claudii 16 let a vyrostla z ní krásná mladá slečna se spoustou plánů, která touží být soběstačná. Konto Bariéry Claudii pomůže se úhradou rehabilitací a také programu v Centru Paraple, který jí pomůže život s handicapem co nejlépe zvládat. 

Tricykl pro Šimona 

Simon-2.jpgDvanáctiletý Šimon se narodil se syndromem křehkých kostí a od ranného dětství ho provází časté zlomeniny. Rizikem je pro něj každý banální pád. Téměř ve všech dlouhých kostech, na rukách a nohách, má proto zavedené speciální teleskopické dráty, které s ním rostou a pomáhají mu kosti zpevnit. I tak se ale Šimon pohybuje o berlích nebo na vozíčku, který je pro něj nutností hlavně venku v terénu.

Naštěstí i přes všechny nesnáze, časté úrazy a operace, neopouští Šimona optimismus. Je mu dobře s kamarády a dvěma sourozenci, rád hraje šachy, chodí do řezbářského kroužku a jezdí se skauty na výlety a na tábory. Aby předešel dalšímu úrazu, nebo se po něm alespoň rychle zotavil, musí se však udržovat v dobré fyzické kondici, často cvičit, jezdit na rotopedu, plavat a rehabilitovat pod dohledem fyzioterapeutů. Loni také poprvé vyzkoušel jízdu na speciálně upraveném kole a byl natolik nadšený, že se mu ho rodiče rozhodli s pomocí Konta Bariéry pořídit.

Takzvaný tricykl je velice stabilní, protože v něm jezdec polosedí – pololeží nízko nad zemí, a pohání se nohama.  Šimon tak bude moci posilovat nohy, aby byl méně závislý na vozíku, a zároveň bude moci vyrážet na výlety s kamarády.  A díky elektropohonu pak snadno překoná i kopec domů.
Jdu na to