ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Taxík Maxík


Speciální zvýhodněné Taxíky Maxíky vyjedou do ulic dalších čtyř měst


/Praha, 2. 12. 2019/ – Senioři a handicapovaní v Českých Budějovicích, Havířově, Šumperku a Vimperku se od Nového roku dočkají speciální zvýhodněné dopravy. Levně a bezpečně je k lékaři, na úřad, ale i za kulturou nebo na setkání s přáteli dopraví Taxíky Maxíky. Projekt sociální taxislužby je výsledkem spolupráce Nadace Charty 77 (Konto Bariéry a SenSen) a lékárenské sítě Dr.Max. Slavnostní předání Taxíků Maxíků novým provozovatelům se uskutečnilo tradičně o Adventu, 2. prosince v Rezidenci primátora hlavního města Prahy.

Taxíky Maxíky se poprvé rozjely do ulic Liberce a Prachatic v roce 2016. Od té doby se projekt rozšířil do celkem 12 měst České republiky – kromě Liberce a Prachatic ještě do Ústí nad Orlicí, Městské části Praha 5, Kutné Hory, Mostu, Svitav, Benešova, Písku, Frýdlantu nad Ostravicí, Českého Těšína a Městské části Praha 15, a obliba této služby stále roste. Jednotlivé Taxíky Maxíky najezdí měsíčně 1000 až 3000 kilometrů a přepraví 100 až 500 osob. Průměrný věk cestujících se pohybuje kolem 80 let.

Financování projektu zajišťuje prodej produktů vlastní značky Dr.Max, z každé prodané položky jde na speciální účet jedna koruna. Za takto shromážděné prostředky zakoupí Nadace Charty 77 speciální velkoprostorové automobily, které pak poskytne městům či městským částem, respektive provozujícím organizacím. Nově jimi budou Městská charita České Budějovice, Oblastní spolek Českého červeného kříže Karviná, PONTIS Šumperk o.p.s. a Město Vimperk. Provozovatel získávají také příspěvek na provoz Taxíku Maxíku v prvním roce. Podmínkou je pětiletá udržitelnost projektu.

Když jsme před čtyřmi lety s naším významným partnerem Taxík Maxík vymysleli, tušili jsme, že zájem o zvýhodněnou dopravu pro seniory a handicapované bude velký. Skutečnost ale předčila všechna naše očekávání. Teprve předáváme auta pro rok 2020, a už máme zájemce na rok další. Moc mě to těší, protože je to důkazem nejen úspěšnosti našeho projektu, ale také stále většího počtu osvícených lidí na radnicích, kteří se chtějí postarat o stárnoucí spoluobčany,“ říká ředitelka Nadace Charty 77 Božena Jirků. „Přibližujeme se fázi, kdy nejenže budeme muset přemýšlet o dalších nových automobilech a městech, ale i obnově vozového parku tam, kde Taxík Maxík už slouží,“ doplňuje ji generální ředitel lékáren Dr.Max Daniel Horák.

Klíčky od nových Taxíků Maxíků se partnerským organizacím předávají již tradičně v adventním čase. Letos se slavnostní večer uskutečnil 2. prosince v unikátních prostorách Rezidence primátora hlavního města Prahy a obohatil ho koncert osobitého smyčcového kvarteta Epoque Quartet. Projekt má záštitu primátora hlavního města Prahy, MUDr. Zdeňka Hřiba.

foto: David Bruner

Fotogalerie

Jdu na to