ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Run and Help je v cíli


Devátý ročník projektu Run and Help Konta Bariéry vynesl přes 800 tisíc korun na pomoc lidem s handicapem. Zapojily se do něj a dobrovolným startovným přispěly tisíce dospělých a dětí z celého Česka. Konto Bariéry z výtěžku pomůže získat hned několika mladým lidem sportovní protézu ruky. Někde si vlastního příjemce vybrali i samotní účastníci charitativního sportování, podpořili tak třeba handicapovaného spolužáka, nebo kolegu. 

RaH_OG_2.jpg
Run and Help 2023 v Open Gate, kde v roce 2014 myšlenka charitativního běhání pro Konto Bariéry vznikla.

Projekt Run and Help je pro všechny, kteří se rádi hýbou a pomáhají druhým. Každý si ho navíc může upravit na míru - vybrat si místo, čas, sportovní aktivitu i výši startovného, která se rovná výši příspěvku na pomoc konkrétnímu člověku s handicapem. „Konto Bariéry se letos rozhodlo pomoci hned několika mladým lidem, kteří se narodili bez ruky, nebo o ni nešťastnou náhodou přišli. Z výtěžku Run and Help jim pomůžeme získat protézy, díky kterým se budou moct navzdory svému handicapu věnovat sportům, které je baví,“ říká ředitelka Konta Bariéry Jolana Voldánová.
 
Tváří letošního ročníku se stal jedenáctiletý Dominik, který se narodil bez části levé ruky a přál si sportovní protézu na kolo. Bez ruky nemůže pořádně chytit řídítka a bolí ho při jízdě záda. „Chtěl bych vám poděkovat za to, že jsme pro mě letos běhali a pomohli nejen mně, ale i dalším, k získání protézy, kterou potřebujeme. Já už se těším na svůj první cyklovýlet,“ vzkazuje všem účastníkům Run and Help Domča. Kde to bylo možné, přišel osobně běžce podpořit, a v Open Gate, kde před lety charitativní běhy Konta Bariéry vznikly, se dokonce spolu s maminkou vydali na trať. „Byla radost sledovat, jak se školáci z Open Gate na Domču vrhli a zajímali se, jak mu protéza pomůže. A když pak všichni společně vyběhli, krásně se propojila nejen chuť někomu pomoci, ale i nadšení z pohybu, a o to nám jde,“ dodává Jolana Voldánová.
 
775cd214-528e-4733-8807-198896d84047.jpeg
                Dominik s Andreou Sestini Hlaváčkovou.
Charitativně sportovních akcí pod hlavičkou Konta Bariéry se kromě Domči zúčastnili i další klienti nadace, mezi nimi 27letá paraatletka Tereza nebo 17letý student David, oběma výtěžek projektu pomůže získat protézu ruky do posilovny. Patronát nad Run and Help už druhý rok v řadě převzala tenistka a moderátorka Andrea Sestini Hlaváčková. „Jsem moc ráda, že jsem mohla být zase u smysluplného projektu. Společně jsme pomohli, aby se další děti mohly hýbat a sportovat, a to je za mě to, co dává smysl. Díky, že jsem mohla být součástí,“ říká Andrea Sestini Hlaváčková.
 
Projekt Run and Help probíhal od dubna do června a zapojily se do něj desítky škol a školek po celé republice, běhali ale třeba i zaměstnanci advokátní kanceláře nebo úředníci Magistrátu hlavního města Prahy a také stovky jednotlivců. Sportovalo se v parku, v lese, na fotbalových hřištích, i v ulicích měst. Účastníci projektu si také jako už tradičně mohli vybrat i příjemce ze svého okolí, handicapovaného kamaráda, spolužáka, nebo kolegu, a podpořit dobrovolným startovným právě jeho. Třeba školáci v Kadani tak běhali pro 12letého Martina s dětskou mozkovou obrnou. V Bílině zase už podruhé za sebou spojili charitu s výstupem na městskou vyhlídkovou věž a z vybraných peněz podpořili onkologicky nemocnou maminku. 
 
Pro všechny sportovní nadšence připravilo Konto Bariéry ve spolupráci s českou značkou BJEŽ sportovní čelenku navrženou speciálně pro projekt Run and Help. Už tradičním partnerem projektu byla Československá obchodní banka. Záštitu charitativnímu běhání Konta Bariéry udělila náměstkyně primátora hlavního města Prahy Alexandra Udženija.


Fotogalerie

Jdu na to