Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Konto Bariéry rozdělilo v září téměř tři miliony korun!


Šesté zasedání Rady Konta Bariéry v roce 2021 se uskutečnilo 22. září. Členové Rady při něm rozdělili 2 899 581 korun mezi 123 žádostí.

 
Peníze jsou jako obvykle určené na nákup běžných rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, například dětská sluchadla (v 9 případech) a mechanické vozíky. O jejich financování požádalo 14 lidí, mezi nimi například třicetiletá žena, která trpí od narození dětskou mozkovou obrnou. Se svým handicapem se ale porvala, vystudovala vysokou školu a stala se maminkou dnes již šestiletého syna. Bohužel s ním ale zůstala sama, a tak je pro ni obtížné sehnat peníze (doplatek) na nový invalidní vozík. Pomohli jsme jí, stejně jako deseti žadatelům o přídavný pohon k invalidnímu vozíku. Patří mezi ně i muž, který zůstal po operaci nádoru v zádech upoután na vozík. Jako táta dvou dětí a milující manžel chce s rodinou trávit co nejvíce času, být užitečný a zcela soběstačný.
Přispěli jsme ale také například na šikmou zvedací plošinu muži s amputací obou nohou, aby mohl zdolat osm schodů do svého rodinného domku. Posíláme peníze i na osobní asistenci ženě s roztroušenou sklerózou, která dokáže pohnout jenom hlavou – po loňském rozvodu zůstala sama se synem.
Každoročně se v tuto dobu schvalují žádosti o Stipendium Bariéry. Letos jsme vyhověli 50 studentům, kteří budou mít s naším příspěvkem o něco snadnější přístup ke vzdělání. Stipendium není podmíněno prospěchem, je chápáno jako sociální podpora. I tak je ale mezi handicapovanými mnoho vynikajících studentů například ergoterapie, práv, pedagogiky i speciální pedagogiky, všeobecného  lékařství, sociologie, uměleckých a dalších oborů. Podpořili jsme rovněž studenty gymnázií a jiných středních škol.
Mimořádně tentokrát pomáháme také handicapovaným lidem či seniorům z oblastí postižených tornádem. Například sluchově a pohybově postiženému 77letému muži s opravou domku či nemocným manželům s pořízením nového bydlení – jejich domek totiž musel být stržen a oni na stará kolena přišli takřka o vše…
Děkujeme všem našim dárcům a partnerům za podporu. Díky Vám můžeme pomáhat těm, kdo to potřebují.