Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Půl milionu na cyklistiku a řidičáky


MG_1677_optimized-1920x1280-(2).jpg

Při příležitosti světového dne štědrosti a dobrých skutků přiváží ŠKODA AUTO ve spolupráci s Kontem Bariéry nový grantový program Cyklistika bez bariér. Žadatelé mají možnost získat příspěvek až do výše 30 tisíc korun na pořízení upraveného kola, handbiku či tříkolky. Pokračuje i další společný fond automobilky a nadace „ŠKODA neřídit“, který otevírá handicapovaným cestu k řidičskému průkazu. Celkem ŠKODA AUTO a Konto Bariéry podpoří mobilitu lidí s postižením částkou 475 tisíc korun.

ŠKODA AUTO a Konto Bariéry k 30. 11. 2021 vyhlašují grant Cyklistika bez bariér na poskytnutí příspěvku pro osoby s handicapem na získání upraveného kola, handbiku či tříkolky. Maximální výše příspěvku na jednoho žadatele je 30 tisíc korun. Celkem do nového grantového programu s celým názvem „Cyklistika bez bariér – přiváží ŠKODA AUTO“ vkládá automobilka částku 200 tisíc korun.
 
Do BIKEFLUENCERS_-Alex-Borska_19-1920x1280.jpgdvou měsíců od vyhlášení, tedy do 31. 1. 2022 budou přijímány přihlášky do programu. Žadatelé jsou v přihlášce povinni doložit kopii průkazu ZTP či ZTP/P, motivační dopis včetně informace o tom, jaké kolo, či handbike si chtějí pořídit.  Komise, složená ze dvou zástupců Konta Bariéry a jednoho zástupce ŠKODA AUTO vyhodnotí, do měsíce od ukončení přijímání přihlášek do programu, přijaté přihlášky a vybere ty osoby, kteří příspěvek získají. S vybranými žadateli Konto Bariéry uzavře darovací smlouvy, na jejichž základě jim bude proplacena faktura. Grant bude otevřen pro příjem přihlášek dvakrát ročně.
„Se ŠKODA AUTO spolupracujeme s různou intenzitou už od vzniku Konta Bariéry, tedy téměř 30 let. Velmi si této spolupráce vážím, protože mobilita je pro lidi s handicapem zásadní téma. Nový grantový program Cyklistika bez bariér pak hezky doplní náš stávající projekt Sport bez bariér,“ říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.
Dalších 275 tisíc korun věnuje ŠKODA AUTO na stávající grantový program ve spolupráci s Kontem Bariéry „ŠKODA Neřídit“. Ten je určen pro tělesně postižené s průkazem ZTP nebo ZTP/P, kteří doposud nejsou držiteli řidičského oprávnění a jejichž handicap umožňuje řídit osobní automobil. Žadatelé mohou získat na absolvování autoškoly finanční příspěvek až do výše 15 tisíc korun.
Jdu na to