ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Banky už jsou bez bariér všechny


Jubilejní 20. ročník prestižní ankety Mastercard Banka roku 2021 symbolicky zakončil desetiletou snahu Konta Bariéry a organizátorů soutěže učinit prostředí českých bank přívětivější k lidem s handicapem. Zvláštní poděkování za projekt Banka bez bariér získala ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků. Nadace dostala také šek na 100 tisíc korun. Peníze půjdou na podporu zaměstnávání lidí s nejrůznějším postižením, ať už je viditelné na první pohled, nebo nikoliv.   

VRK00334-(3).jpg

Slavnostní vyhlášení cen Mastercard Banka roku 2021 proběhlo v Praze v Obecním domě. Organizátoři ankety při něm udělili zvláštní poděkování ředitelce Konta Bariéry Boženě Jirků jako „ženě, která české banky učinila bezbariérovými“. 
„Skvělý nápad organizátorů prestižní soutěže Banka roku se zalíbil i nám v Kontu Bariéry a deset let naši handicapovaní klienti mapovali bariéry v bankách napříč republikou. Výsledek? Banky jsou opravdu bezbariérové," říká Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry. "Změnilo se parkování, parkovací místo už má vyhrazené nejen ředitel, ale i vozíčkář. Pryč jsou architektonické bariéry v bankovních domech, bankovní úředníci si zvykli, že člověk na vozíku není jedovatá krajta a nemusí se před ním schovávat. Osobní bankéř je samozřejmostí, nemluvě o elektronickém bankovnictví, které funguje skvěle. Jsem ráda, že jsme k tomu přispěli,“ dodává Božena Jirků.  

diplom-(1).jpgKonto Bariéry bylo vyhlašovatelem a odborným garantem kategorie Banka bez bariér v rámci soutěže Banka roku od roku 2010. Přístupnost bankovních poboček a služeb hodnotili sami lidé s handicapem. V každém kraji vždy jeden vozíčkář a jeden neslyšící testovali retailové banky. Zaměřovali se především na architektonické a komunikační bariéry, na možnost využít nabízených služeb pomocí internetového bankovnictví a v neposlední řadě také na profesionalitu a ochotu personálu bank.

Nyní se spolupráce Konta Bariéry a organizátorů ankety Banka bez bariér zaměří na podporu zaměstnávání lidí s nejrůznějším postižením v bankovním sektoru. Cílem společné snahy bude představit handicapované lidi bankám jako zaměstnance, které stojí za to přijmout a vytvořit jim pro práci přívětivé podmínky.
 
Jdu na to