ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Modrák jede na pomoc handicapovaným


Výtvarník Martin Kuriš, dlouholetý podporovatel a dárce naší nadace, vydal knihu Modrák. Koupí obrázkového příběhu o modrém traktoru a obyčejném životě spojeném s přírodou podpoříte lidi s handicapem.

Modrak_obalka2.jpg

Martin Kuriš má k naší nadaci blízko již řadu let. Opakovaně daruje svá díla do aukčního salonu výtvarníků Konta Bariéry, je autorem návrhu vánoční pohlednice z roku 2006... Na projektu Modrák pracoval více než tři roky a naše nadace byla opět při tom. Kniha Modrák nyní míří do distribuce a zakoupíte ji u všech dobrých knihkupců. Uděláte tak radost sobě a zároveň  někomu s handicapem, 50 korun z každého výtisku věnuje Martin Kuriš Kontu Bariéry. Děkujeme!

Zalistujte si kníhou Modrák:

 
Anotace knihy 
Publikace Modrák je další autorská obrazová kniha výtvarníka a pedagoga Martina Kuriše. Kniha obsahuje více jak 180 barevných reprodukcí obrazů a ilustrací, které jsou převážně malované temperou a olejem na papír nebo plátno. Svým vyprávěním rozvíjejí pohádkový příběh odehrávající se v malebné krajině severních Čech. Hlavní hrdina je kouzelný traktor MODRÁK, kterého nalezne dědův pes Žulík. Pes žije společně s dědou v malém domku na konci vesnice a Modrák jim pomůže nalézt ztracenou lásku. Příběh vznikal prvoplánově výtvarnou formou (nejprve autor maloval obrazy a až potom psal text). Kniha je podobná obrázkovému komiksu. Do pohádky se promítají události ze života na venkově, kde Martin Kuriš žije a maluje více jak třicet let. Je to proměna čtyř ročních období, prostý venkovský způsob života, smrt autorovy maminky, práce na poli a v lese. Částečně se jedná o metaforické autobiografické vyprávění obrazem. Příběh je o obyčejném životě spojeném s přírodou, o tajemství, o stáří, o kouzlu, o přátelství, o lásce a uzdravení. Jedná se o obrázkový příběh blízký pohádce. Tato výtvarná publikace je doporučená pro čtenáře od 8 let. 


​Další informace o knize i o Martinu Kurišovi najdete na webových stránkách autora. 


Fotogalerie

Jdu na to