ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Mastercard Banka roku 2023 přinesla 750 tisíc pro Konto Bariéry


Ocenění Mastercard Banka roku 2023 má své vítěze. Slavnostní vyhlášení už 22. ročníku prestižní ankety proběhlo 23. listopadu v Obecním domě v Praze. Titul Banka bez bariér roku 2023 získala Komerční banka, Pojišťovnou bez Bariér roku 2023 se stala Kooperativa pojišťovna. Účastníci galavečera navíc opět podpořili lidi s handicapem. Kontu Bariéry darovali dohromady tři čtvrtě milionu korun!

Mastercard-Banka-roku-2023-celek.jpg

Konto Bariéry se na anketě Banka roku podílí od roku 2010. Je vyhlašovatelem a odborným garantem kategorií Banka bez bariér a Pojišťovna bez bariér. O vítězích rozhoduje, jak banky a pojišťovny osoby s handicapem zaměstnávají, jak jim vycházejí vstříc a vytváří pro ně přívětivé a vhodné pracovní podmínky. A v tom si letos nejlépe vedly právě Komerční banka a Kooperativa pojišťovna, které obhájily prvenství z roku 2022.

Mastercard-Banka-roku-2023-(1).jpgPartnerem ocenění Banka bez bariér a Pojišťovna bez bariér byla i letos realitní společnost Lexxus Norton zastoupená spolumajitelkou a investorskou Simonu Otavovou. Firma se rozhodla věnovat 100 tisíc korun na Konto Bariéry. A k charitě se připojili i další účastníci slavnostního večera. Komerční banka darovala nadaci 200 tisíc korun, Kooperativa 100 tisíc korun, Česká spořitelna 150 tisíc korun a titulární partner ankety Mastercard přispěl 200 tisíc korun. Děkujeme!

Vybrané prostředky Konto Bariéry použije na pomoc konkrétním handicapovaným lidem. Část peněz půjde na podporu sportovních aktivit dětí a mladých lidí s postižením. Dalšími nadace podpoří mladé lidi v novém startu do života po těžkém úrazu, nebo vážné nemoci.  V loňském roce vynesl galavečer Mastercard Banky roku pro Konto Bariéry částku 1, 3 milionu korun. Peníze pomohli například 21leté Janě, která se ocitla na vozíku po vážné autonehodě, nebo 33letému Petrovi, který potřeboval nový sportovní vozík. Podívejte se na jejich příběhy.
 
Banka bez bariér 2023
1. místo – Komerční banka, a.s.
2. místo – Československá obchodní banka, a.s.
3. místo – Česká spořitelna, a.s.
 
Pojišťovna bez bariér 2023
1. místo – Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
2. místo – Generali Česká pojišťovna a.s.
3. místo – ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB
Jdu na to