Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

MOTOmed pro Claudii


Čtrnáctiletá Claudie se před dvěma lety náhle ve škole nemohla ani pohnout. Druhý den se v nemocnici  maminka dozvěděla zdrcující diagnózu – ischemie míchy.  Claudie je od pasu ochrnutá, má omezenou hybnost rukou.


cl3.jpgZpět do života
Už jako malá často stonala, byla slabší, zranitelnější než ostatní děti. Přesto nic nenaznačovalo, že by měla  vážné zdravotní problémy. Ráda tancovala, malovala, pekla…  Až jednoho dne zavolali mamince ze školy, že se Claudie nemůže hýbat. Ochrnula od pasu dolů.  Po návratu z nemocnice byla Claudie psychicky na dně, na svůj život úplně rezignovala. 
Díky kamarádům a mamince, která na ni prý byla občas i velmi přísná, překonala  těžké období a pochopila, že i na vozíku může dělat věci, které ji baví. Se svým handicapem bojuje statečně. Vrátila se do školy,  kde má speciální učební plán, dva dny do školy chodí, tři dny se učí doma. A má smělé plány do budoucna. Ráda by se stala nutriční specialistkou, už dnes pročítá knihy, které jí maminka sehnala. 


cl2-(1).jpgChci být samostatná

Claudie už nechce, aby jí stále někdo pomáhal, chce dělat všechno sama. Tvrdě pracuje na tom, aby byla co nejvíce soběstačná. Potřebuje se naučit lépe ovládat vozík, aby mohla  jezdit ven na procházky s kamarády a dělat to, co ji baví. K tomu jí pomáhá i pravidelné cvičení s fyzioterapeuty v ParaCENTRU Fenix.  Tam si  jednou týdně po rehabilitaci  protahuje a posiluje nohy a ruce na speciálním stroji MOTOmed. Ale jednou týdně jí to nestačí, ráda by na něm trénovala každý den.  Každodenní cvičení by jí totiž pomohlo nejenom posílit, ale i zmírnit riziko žilní trombózy, která ji ohrožuje na životě.  Proto by si ho moc přála mít doma.


Pořizovací cena MOTOmedu je však příliš vysoká, zdravotní pojišťovna na něj nepřispívá  a měsíční příjem maminky, která se sama kromě Claudie stará ještě o tři její sourozence, stačí pokrýt jen potřebné náklady na domácnost. Proto nás její maminka požádala o pomoc.

Pomozme Claudii, aby mohla být soběstačnější. Přispějme jí na MOTOmed.
Za jakýkoliv příspěvek budou Claudie i její maminka vděčné.