ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Konto Bariéry rozdělilo v listopadu 850 tisíc korun


Sedmé zasedání Rady Konta Bariéry v roce 2023 se konalo 2. listopadu. Rozdělili jsme při něm 850 013 korun mezi 43 žádostí.

Peníze jako obvykle pomohou lidem s handicapem s pořízeným běžných kompenzačních a rehabilitačních pomůcek. Tentokrát Rada Konta Bariéry podpořila například devět žádostí o příspěvek na nákup mechanického vozíku, jednu žádost o zdravotní kočárek nebo čtyři žádosti o přídavný elektrický pohon. Ten pomůže například 13leté dívce s dětskou mozkovou obrnou. Nejvíc ji mrzí, že se nemůže pohybovat jako ostatní děti. S pohonem k vozíku ale bude samostatnější a poradí si i venku v terénu. Dalším sedmi žadatelům jsme přispěli na pořízení kvalitních sluchadel.

Z nestandardních žádostí podpořila Rada Konta Bariéry například opravy a úpravy automobilů pro lidi s handicapem. Přispěli jste také pořízení šikmé schodišťové sedačky pro 71letého muže, který se po cévní mozkové příhodě pohybuje převážně na vozíku a nemohl se dostat z bytu. Antidekubitní sedák zase pomůže 47leté ženě, která se ocitla na vozíčku po zánětu míchy. Třem klientům jsme přispěli na osobní asistence. A kromě jednotlivců pomoc jako obvykle směřovala také do organizací.

Z Fondu Autist jsme pomohli třem autistickým dětem. Osobní asistence například pomohou 15leté dívce, která potřebuje 24hodinovou péči, i její mamince, která s handicapovanou dcerou zůstala sama.

Z Fondu Ukrajina jsme podpořili žádost o příspěvek na služby denního stacionář pro desetiletého chlapce z Ukrajiny, který zůstal těžce postižený po prodělání klíšťové encefalitidy.

Rada Konta Bariéry rozhodovala také o dalších dvou žádostech z projektu Stipendium Bariéry.
Jdu na to