ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Konto Bariéry rozdělilo v březnu 1, 6 milionu korun


Druhé zasedání Rady Konta Bariéry v roce 2024 se konalo 27. března. Rozdělili jsme při něm 1 623 754 Kč mezi 61 žádostí.

Peníze pomohou jako obvykle lidem s handicapem s pořízením běžných kompenzačních a rehabilitačních pomůcek. Rada vyhověla například 10 žádostem o příspěvek na mechanický vozík, čtyřem žádostem o příspěvek na přídavný elektrický pohon, osmi žadatelům jsme přispěli na pořízení kvalitních sluchadel. Přídavný pohon ulehčí pohyb na vozíku například třicetileté ženě s roztroušenou sklerózou. Moderní sluchadla zase pomohou třeba šestiletému chlapci, který se od mala potýká se středně těžkou vadou sluchu, aby dobře zvládnul všechny výzvy, které na něj od září čekají v 1. třídě základní školy.

Z nestandardních žádostí podpořila Rada Konta Bariéry například čtyři žádosti o příspěvek na elektrický vozík nebo jednu žádost o elektrický skútr. Přispěli jsme také na pořízení dvou multifunkčních kočárků nebo dětský vozík za kolo. Ten umožní výlety s rodinou čtrnáctileté dívce, která od narození bojuje s těžkým fyzickým i mentálním postižením. Rada Konta Bariéry podpořila také tři žádosti o příspěvek na osobní asistence, dvě žádosti o příspěvek na zvětšovací lupu nebo žádost o příspěvek na speciální mikrofon ke sluchadlům pro jedenáctiletého chlapce.

Pomoc jako obvykle směřovala i do organizací. Přispěli jsme na zakoupení užitkového vozu pro handicapované lyžaře nebo na bezbariérové úpravy dvou automobilů pro organizace pečující o lidi se zdravotním postižením. Dalším dvěma organizacím jsme pomohli s pořízením zvedacích zařízení a kolejnicových systémů pro jejich nepohyblivé klienty. Podpořili jsme také pořízení zvukových knih pro slabozraké a nevidomé do krajské knihovny.

Díky projektu Konta Bariéry a Dejvického divadla Dej si kabát do šatny jsme pomohli dvěma žadatelům s autismem.

Přispěli jsme na bezbariérovou úpravu Taxíku Maxíku, speciální zvýhodněné dopravy pro seniory a handicapované pod hlavičkou Konta Bariéry a lékárenské sítě Dr. Max.

Příští zasedání Rady Konta Bariéry je plánováno na 7. května 2024.  Uzávěrka žádostí je 23. dubna 2024.

Děkujeme, že pomáháte s Kontem Bariéry!

Jdu na to