ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Kinematograf bratří Čadíků vynesl 1,5 milionu pro handicapované


Kinematograf bratří Čadíků zakončil další promítací sezónu. Do cíle tentokrát dojel s rekordním výsledkem. Diváci pojízdného letního kina přispěli dobrovolným vstupným celkem 1,5 milionu korun na Konto Bariéry. 

363384574_279165008047722_265591107936810808_n-(1).jpeg

Sedm projekčních vozů Kinematografu bratří Čadíků projelo během letních prázdnin více než 120 českých měst a obcí. Divákům dovezly filmy Střídavka, Přání k narozeninám, Buď chlap nebo pohádku Princ Mamánek a také už tradičně možnost podpořit dobrovolným vstupným lidi s handicapem.
 
„Kinematograf má za sebou další, v pořadí už 32. sezónu, která se navíc mimořádně vydařila. Měli jsme štěstí na skvělé pomocníky z řad dobrovolníků, přálo nám počasí a, co je nejdůležitější, na promítání přišli skvělí diváci, kteří na dobrovolném vstupném společně přispěli půl druhého milionu na dobrou věc,“ říká zakladatel Kinematografu Josef Čadík.
 
Kinematograf2023_zakonceni.jpgVybrané peníze pomohou klientům Konta Bariéry, aby si mohli pořídit nákladné zdravotní a kompenzační pomůcky. „Kinematograf bratří Čadíků je báječný projekt, protože díky němu můžeme přispívat i na nákladnější pomůcky, jako jsou například ortézy a walkaidy, nebo na speciální rehabilitace, které bychom jinak z Konta Bariéry podpořit nemohli,“ říká Božena Jirků, předsedkyně správní rady nadace.
 

V letošním roce Konto Bariéry z výtěžku Kinematografu přispělo například na neurorehabilitace pro čtyřletého Mikuláše, který se narodil s kombinovaným postižením a potřebuje podpořit v prvních krůčcích. Čtyřiadvacetileté studentce vysoké školy Denise nadace uhradila implantáty očních víček, bez kterých jí hrozilo, že přijde o zrak. A třiapadesátiletý vozíčkář Lumír získal díky pomoci Konta Bariéry přenosný kyslíkový koncentrátor, který mu usnadní dýchání.   

Kinematograf bratří Čadíků brázdí Česko každé léto už od roku 1992. Jeho spolupráce s Kontem Bariéry trvá od roku 2008 a výše pomoci pro lidi s handicapem za tu dobu přesáhla 15 milionů korun.

Děkujeme, že pomáháte s Kontem Bariéry!


Fotogalerie

Jdu na to