ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Cestou pro benzín, nebo naftu podpořte handicapované


Vlastní vůz je pro lidi s handicapem nedocenitelný pomocník, často ale nedosažitelný kvůli vysoké ceně. Na čerpacích stanicích MOL si teď proto můžete zakoupit voňavé stromečky, kterými přispějete na pořízení automobilu rodinám s handicapovanými dětmi. Partnerem projektu je Konto Bariéry.

Akce probíhá na všech čerpacích stanicích MOL a aromatické visačky si můžete zakoupit i za své nasbírané body. Z každého prodaného stromečku věnuje MOL na Konto Bariéry a pomoc dvěma předem vybraným rodinám s handicapovanými dětmi 20 korun. Charitativní aromatické visačky navíc vyrábí lidé s handicapem v chráněné dílně Mont Group.

Komu společně pomůžeme?

Rodina Lukášelukas.png

Šestnáctiletý Lukáš se narodil předčasně a trpí dětskou mozkovou obrnou. Od dětství je tak na vozíku a odkázaný na neustálou pomoc maminky. Lukáš nechodí, ale díky intenzivním rehabilitacím se již s oporou postaví a udělá pár krůčků. Je to skvělý, usměvavý a pozitivní kluk a jeho rodiče i bratr se mu snaží se vším pomáhat. Rodina ale žije na vesnici a Lukášova přeprava, ať už do školy, k lékařům nebo na rehabilitace, je pro ni nesmírně složitá.  Potřebuje proto auto, do kterého by se Lukáš vešel i se všemi pomůckami, které potřebuje, včetně vozíku nebo chodítka. Rodinný rozpočet na pořízení takového vozu nestačí, proto se rodina obrátila na Konto Bariéry s žádostí o pomoc. 
 

Rodina BarunkyIMG-20211107-WA0154.jpg

Tříletá Barunka se narodila předčasně v 34. týdnu těhotenství akutním císařským řezem. Ukázalo se, že se zamotala do pupečníku a měla velmi málo kyslíku, což bohužel zanechalo následky. Kromě dětské mozkové obrny se u ní rozvinul těžký typ epilepsie. Rodina našla rehabilitace, které dceři pomáhají. I přes těžký začátek tak Barunka dělá úžasné pokroky. Je to veselé dítě, které miluje hudbu. Podle rodičů má potenciál nepříznivou diagnózu zvládnout. Barunka ale roste a rodina bude potřebovat koupit větší auto, do které se vejde zdravotní kočárek, nezbytné pomůcky a výhledově také vozíček. Rodinný rozpočet už nicméně vysávají nákladné rehabilitace, na jejichž velkou část nepřispívá zdravotní pojišťovna. S žádostí o pomoc se proto rodina obrátila na Konto Bariéry. 

HP_KB_slider-(2).png
Děkujeme, že pomáháte s Kontem Bariéry!
Jdu na to