ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Cena Fóra dárců pro Martina Kodla a Igora Orozoviče


Fórum dárců ocenilo výrazné osobnosti českého dárcovství. Celkem 14 osobností si rozebralo ceny ve třech kategoriích – osobnost nadačního sektoru, osobnost filantropie a sbírkový hrdina či hrdinka. Mezi nimi byli i Martin Kodl a Igor Orozovič, které navrhlo za skvělou spolupráci Konto Bariéry.

Igor_Orozovic-(1).jpg
Igor Orozovič se zúčastnil předávání cen online. Cenu z něj osobně převzal režisér klipu Hippokratova armáda Jan Chramosta. (Foto: Eva Malúšová)

Martin_Kodl.jpg
                Galerista Martin Kodl. (Foto: Eva Malúšová)

Galerista Martin Kodl získal v kategorii Osobnosti filantropie 2022 ocenění za dlouhodobou podporu veřejně prospěšných organizací a projektů. Díky jeho charitativní činnosti se dostalo podpory řadě organizací v Česku. S Kontem Bariéry spolupracuje už od roku 1993 na aukčních salonech výtvarníků. Bez nároku na honorář Galerie Kodl draží obrazy a další umělecká díla, která Kontu Bariéry pravidelně darují stovky českých výtvarníků. Získané peníze pomáhají studentům s handicapem.

Herec a muzikant Igor Orozovič se stal Sbírkovým hrdinou 2022. Člen Činohry Národního divadla se rozhodl v průběhu pandemické krize poskytnout vzpruhu veškerému zdravotnickému personálu pomocí toho, co umí nejlépe. Složil a nahrál píseň Hippokratova armáda, která dodávala sil nejednomu lékaři či zdravotní sestře. Píseň pomáhala nejen svými tóny, ale i výnosem skrze stejnojmennou sbírku Konta Bariéry, v níž se vybralo přes jeden milion korun.
 


Záznam ze slavnostního předávání Cen Fóra dárců pro osobnosti filantropie 2022 je přístupný v archivu iVysílání ČT: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10000000471/22225400302
 
Výsledkovou listinu a kompletní fotogalerii k Cenám Fóra dárců pro osobnosti filantropie a nadačního sektoru najdete na: www.cenyforadarcu.cz.
 
Jdu na to