ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

16. aukční salon výtvarníků pro Konto Bariéry


Konto Bariéry pořádá už 16. aukční salon výtvarníků. Celkem 430 děl od 367 umělců mohou lidé vydražit a přispět tak na stipendia pro studenty s handicapem. Výstava umění, které pomáhá, se koná od 28. listopadu v pražském Karolinu. Charitativní aukce proběhne on-line na portálu Artslimit.com 10. prosince.

06033_Konto_Bariery_Aukce_300x300px_V01_page-0001.jpgAukční salony výtvarníků patří mezi nejstarší projekty Konta Bariéry. Tradiční charitativní dražby pořádá nadace obvykle jednou za dva roky už od roku 1993 a z jejich výtěžku přispívá na stipendia pro handicapované studenty. Letos mnohou lidé vybírat z celkem 430 děl, které Kontu Bariéry darovalo 367 předních českých umělců. Aukční katalog je dostupný na www.aukcnisalon.cz. Od 28. listopadu do 10. prosince budou všechna díla vystavena v Křížové chodbě Karolina v Praze.
 
Mottem 16. aukčního salonu je „umění, které pomáhá“ a v doprovodné kampani veze dívku na vozíku slavná Mona Lisa. „Díla, která vydražíme, skutečně pomohou konkrétním zdravotně znevýhodněným středoškolákům a vysokoškolákům. Výtěžek aukce jim zaplatí třeba dopravu do školy, nebo služby asistenta, bez kterého se neobejdou,“ vysvětluje ředitelka Nadace Charty 77 ׀ Konto Bariéry Jolana Voldánová. Aukce, kterou pro Konto Bariéry bez nároku na honorář pořádá Galerie Kodl, začne 10. prosince ve 13 hodin on-line na portále Artslimit.com. Vyvolávací cena vybraných děl začíná už na několika stokorunách, mezi draženými díly jsou ale i artefakty za statisíce.
 
Přijďte si i vy pro svůj kousek
umění, které pomáhá


Výstava:
28. 11. – 10. 12., Křížová chodba Karolina,  Univerzita Karlova,
Ovocný trh 3-5, Praha 1

Aukce: 10. 12.  od 13:00 on-line na portále Artslimit.com, limitace od 30. 11. 

Vybírat můžete už nyní na našem webu.
Do 16. aukčního salonu se zapojili pravidelní podporovatelé Konta Bariéry, výtvarníci Jiří Anderle, Jan Exnar, Jaroslava Bičovská, Marie Blabolilová, Iva Hüttnerová, Vladimír Kokolia, Stanislav Kolíbal, Vladimír Kopecký, Ivana Kotýnková, Michael Rittstein nebo Aleš Vašíček. Dražbu však obohatí i nová jména, například Hynek Martinec nebo Barbara Šalamounová. Největším lákadlem aukce je obraz Zdeňka Sýkory s názvem Studie ležící postavy v hodnotě půl milionu korun.  

Zatím poslední aukční salon výtvarníků pro Konto Bariéry vynesl v roce 2021 přes 7 milionů korun. „Laťka je nastavená opravdu vysoko, ale věřím, že společně s laskavými dárci z řad výtvarníků a štědrými kupci získáme dost peněz na podporou stipendistů Konta Bariéry i pro další roky,“ říká Jolana Voldánová.
 
Středoškoláky a vysokoškoláky, kteří požádají o Stipendium Bariéry, nadace podporuje měsíčně částkou až 4 000 korun. Příspěvek není podmíněn studijními výsledky, ale funguje jako sociální podpora, která pomáhá hradit část nákladů spojených se studiem. Každý rok Stipendium Bariéry využívá více než 50 handicapovaných studentů.
Jdu na to