ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Pomoc pro Daniela

Daniel se narodil s těžkou mentální retardací a pohybovým postižením. Letos mu bude 17 let a lví podíl na tom, jak prospívá, má jeho maminka Galina. Jako samoživitelka roky financuje všechnu potřebnou péči a má výsledky: Daniel, který byl dlouho odkázaný na invalidní vozík, se dokáže postavit na vlasní nohy. Nejdříve udělal pár kroků s oporou maminky...  "A dnes se skoro rozběhl!" raduje se paní Galina. "Je to velký úspěch, a to díky cílené a dlouhodobé rehabilitační léčbě," říká. 

Daniel1.PNG
Daniel s maminkou Galinou. (Foto: Deník, Lenka Pospíšilová)

Osud téměř sedmnáctiletého chlapce poznamenal komplikovaný porod. Daniel se při něm přidusil a lékaři mu pak diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. S krutým verdiktem byla velmi malá šance, že bude chlapec někdy i sedět, natož chodit. Daniel i jeho maminka Galina jsou ale velcí bojovníci. A3F3FFBD-42F6-4063-BC73-C5411ABC5691-(1).jpeg„Daniel trpělivě přijímá každé léčení, rehabilitace i cvičení, i když je to těžká dřina,“ říká maminka. Jejím největším snem je, aby Daniel sám chodil. „Vyřešilo by to řadu každodenních problémů týkajících se bariérových překážek a mně ulehčilo fyzickou námahu, kdy ho musím opakovaně zvedat,“ vysvětluje.  

Daniel je žákem Základní školy speciální při Centru Arpida, kde také využívá fyzioterapii, osobní asistenci a odlehčovací služby. Klíčem k jeho pokrokům jsou praviidelné rehabilitace. I díky nim už potřebuje vozík jen na delší vzdálenosti, ve cvičení ale nesmí přestat.  „Cvičení je pro Daniela naprosto zásadní, protože má spastické nohy,“ říká maminka. Nejrůznější neurorehabilitační programy a pobyty jsou ale velmi nákladné, a pro paní Galinu je nesmírně těžké je financovat. Na péči o syna totiž zůstala sama, otec chlapcovo postižení psychicky neunesl a od rodiny odešel.

Daniel2.PNG
Daniel před školou v Centru Arpida. (Foto: Deník, Lenka Pospíšilová)

Konto Bariéry Danielovi a paní Galině pomáhá dlouhodobě a vy nyní můžete také. Každá koruna na rehabilitace jim pomůže. Mediálně sbírku podporuje jihočeské Netro Life Radio, Danielův příběh zaujal i Deník (článek najdete zde). 

Děkujeme, že pomáháte s Kontem Bariéry! 


Fotogalerie

Jdu na to