ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Úsměvy, které jste pomohli vykouzlit


Co mají Jana, Ríša, Zdeněk, Matěj, Toník a Daniel společného? Přece úsměv! Navzdory všem trampotám, které je v životě potkaly, se umí smát a rozdávat radost dál. Podívejte se ale pozorněji, určitě si vzpomenete. Všem do jednoho jste totiž svým dobrým skutkem pomohli. Ty úsměvy patří tedy i Vám.

Můžu jet sama na výlet
jana.jpgNeposedná Jana, která trpí následky dětské mozkové obrny a je odkázaná na vozík, může konečně vyrazit s kamarády do přírody. S přídavným elektrickým pohonem, který jsme jí připravili jako překvapení, jim určitě bude stačit. „Bez lidí s dobrým srdcem, jako máte Vy, bych Janičce nikdy tak bezpečný a lehký vozík nemohla pořídit,“ vzkazuje její maminka.
Teď sedím správněrisa.jpg
Pamatuje si  malého blonďáka Ríšu, který si „jel pro pomoc“ v autíčku?  Určitě ano, protože jste s pomocí přijeli velmi rychle. Chlapec trpí spastickou formou dětské mozkové obrny a nová židlička, ve které tráví většinu času,  mu velmi pomohla. Slouží mu při jídle, při hraní i při cvičení na motopedu.  Rodiče si pomoci všech dárců moc váží. A Ríša? Ten posílá jeden z jeho mnoha neodolatelných úsměvů.
Slyším smích synazdenek.jpg
I s těžkou oboustrannou poruchu sluchu žije Zdeněk plnohodnotný život, má dobrou práci, sportuje, velkou radost mu dělá malý syn. Jeho stará sluchadla už však dosluhovala a on nutně potřeboval nová. Díky vám je má. „ Mohu teď slyšet smích svého syna, radovat se z jeho prvních slov. Život je nyní pro mě jednodušší. Děkuji,“ píše pyšný táta.
Jedeme na výletmatej.jpg
Do lesa i těžkého terénu může se svými brášky a rodiči  konečně vyrazit nadšený cestovatel Matěj. I přesto, že následkem dětské mozkové obrny se zatím nikdy sám nepostavil na nohy.  V létě, v zimě, kdykoliv. A to díky novému zdravotnímu a sportovnímu  kočárku, který mu s vaší pomocí rodiče obstarali. Moc vám děkují a už plánují  další dobrodružnou výpravu.
Těším se na kamarádytonik.jpg
Ani Toník nechce stát v koutě. Co na tom, že se sám nepostaví na nohy, nemluví, potřebuje celodenní péči . Teď tráví léto s celou rodinou, ale už příští týden se vydá, díky vám, na rehabilitační pobyt v centru Hájek. Čekají ho náročná cvičení, která často hodně bolí, Toník se však moc těší. Setká se  tam se totiž svými kamarády fyzioterapeuty!
Sedí se mi dobředaniel.jpg
Pohodlně usazený může teď mentálně i fyzicky těžce postižený Daniel poslouchat svůj oblíbený bigbít. Vakuový sedák, který mu maminka mohla koupit díky vaší finanční pomoci, mu zajišťuje správnou polohu pánve a chlapec nemá tak velké bolesti. Na  účtu se sešlo peněz více, maminka tak bude moci Danielovi pořídit i nové chodítko.  Jenom sedět přece správný bigbíťák nemůže.  
Abyste byli vždy v obraze, co se u nás v nadaci děje, přihlaste se k odběru našeho zpravodaje. Moc Vám za Vaši ochotu pomáhat s Kontem Bariéry děkujeme!
Jdu na to