Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Poděkování za příspěvek na vozík UltinaPetr jako malý prodělal dětskou mozkovou  obrnu a od té doby rehabilituje. Rodiče se ho snaží vést k aktivnímu životu, samozřejmě s ohledem na jeho možnosti a schopnosti. Dnes je mu čtrnáct let, kratší vzdálenosti zvládne ujít s pomocí francouzských nebo trekových holí, ale jinak je odkázán na invalidní vozík.

Celá rodina aktivně sportuje a ke sportu vedou i handicapovaného Petra. Věnuje se plavání na rehabilitační úrovni, jeho mladší bratr plave závodně. Petr dostal před několika lety tricykl, který mu poskytl do té doby nevídanou míru svobody: může jet sám s kamarády na výlet a nemusí mít neustále za zády tátu jako asistenta.
Další možnosti se mu otevřely nyní, když mu rodiče díky příspěvku Konta Bariéry mohli pořídit mechanický vozík „Individual plus“ od firmy Ultina.

A93DC175-10A0-4379-AE21-8C00EF554608.jpeg
Nový vozík v "plné kráse", Péťa na starém v pozadí

„Péťa má z vozíku Ultina velikou radost, ani vám to nedokáži popsat,“ napsala jeho maminka. „Zkouší – trénuje – všem vozík ukazuje. Vozík má lepší posed, než ten starý, ale také se s ním lépe manipuluje a jezdí. Starý vozík ho nemotivoval a vlastně ani příliš neumožňoval samostatnou jízdu. Jízda na Ultině je snazší – rychlejší, potřebuje čím dál tím méně dopomoci. Při procházce po rovném hladkém chodníku nám Petr ujíždí a moc se směje, jak se vlečeme, že prý jsme šneci. Toho bychom se se starým vozíkem nenadáli. Vozík Péťa vyzkoušel při opakovaném rehabilitačním pobytu v Arpidě. V úzkém výtahu v Arpidě se otočil na místě, nemusel nacouvávat nebo vycouvávat ven, to by se starým nedokázal. Drobnost, ale dost zásadní! Zvýšila se jeho samostatnost, zrychlil se, je víc sám sobě pánem.“

09E2D934-9C9A-4350-AE7A-F86A9CFA1F82-(1).jpeg
Nový vozík, nové možnosti pro Petra

Manipulace s novým vozíkem je i pro ty, kdo o Petra pečují, mnohem snazší. Šetří síly na důležitější věci, než je vynášení těžkého vozíku do schodů… Maminka oceňuje i atraktivní vzhled: „Vozík je navíc i hezký – modrý, i tento aspekt je pro čtrnáctiletého puberťáka důležitý. Věřím, že i handicapované dítě s vrozenou obrnou má dostat možnost žít aktivně a že nový typ vozíku mu nabídne nové doposud netušené možnosti, namotivuje ho k posílení zdravých partií těla a navíc mu povzbudí sebevědomí. Jsem přesvědčena, že s odstupem času vyhodnotíme pořízení Ultina vozíku individul plus jako další výbornou investici do kompenzačních pomůcek, stejně tak jako kdysi pořízení tricyklu."
Děkujeme Vám, že jste nám pomohli Péťovi zažít nové perspektivy a žít co nejaktivněji a současně nejpohodlněji.