ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Domča, Terka a David mají díky vám nové ruce!


Tři sportovní protézy ruky si přišli do Konta Bariéry převzít školák Dominik, paraatletka Tereza a student David. Nové ruce na sport pomůže nadace získat hned několika mladým lidem s handicapem díky výtěžku charitativních běhů Run and Help.

_JRS8235-(1).jpg

Tereza, Dominik a David s ředitelkou Konta Bariéry Jolanou Voldánovou a protetiky z firmy Ottobock. (Foto: Milan Jaroš)

Ačkoliv se Dominik, Tereza i David narodili bez části horní končetiny, spojuje je láska k pohybu. Jedenáctiletý Domča si oblíbil výlety na kole, sedmadvacetiletá Terka sbírá medaile na běžeckém oválu a sedmnáctiletý David rád posiluje. S chybějící rukou jim ale oblíbené sportovní aktivity dělaly potíže. A tak se jim - a dalším handicapovaným s podobným příběhem - rozhodlo Konto Bariéry pomoci.

_JRS7734-(1).jpgNadace věnovala mladým lidem, kteří se narodili bez ruky, nebo o ni přišli, už devátý ročník projektu Run and Help, charitativních běhů, do kterých se každoročně zapojují tisíce dětí a dospělých z celé republiky. A ti mezi sebou letos na dobrovolném startovném vybrali přes 800 tisíc korun na pomoc potřebným, půl milionu z toho právě na sportovní protézy. Speciální náhrady horních končetin, které svým uživatelům umožní třeba chytit řídítka od kola nebo činku v posilovně, totiž stojí vyšší desítky tisíc koruna zdravotní pojišťovna na ně nepřispívá.

První tři sportovní protézy ruky předala ředitelka Konta Bariéry Jolana Voldánová společně s protetiky z firmy Ottobock Dominikovi, Tereze a Davidovi 18. září a další budou následovat. Sport má v životě handicapovaných lidí nezastupitelnou roli - rehabilitační i socializační. A Konto Bariéry ho dlouhodobě podporuje, mimo jiné projektem Sport bez bariér

Domča hned vyrazil na kolo. Podívejte se, jak mu to šlo!


Fotogalerie

Jdu na to