ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Odstartoval sedmý ročník Run and Help


Sedmý ročník Run and Help, neboli Běhání, které pomáhá, odstartovali symbolicky studenti Sportovního gymnázia Kladno. Charitativní běhy budou probíhat po celé republice až do 20. června. Výtěžek opět pomůže lidem s handicapem. Ambasadorem letošního ročníku je moderní pětibojař a olympionik David Svoboda.

Konto-Bariery_4w2-(1).jpg

Ambasador letošního  ročníku Run and Help olympionik David Svoboda pomáhá běháním

Kouzlo projektu Konta Bariéry spočívá v tom, že si ho všichni účastníci upraví na míru. Letošní Run and Help je kvůli pandemii covid-19 netradiční, více virtuální. Zapojit se tedy může kdokoli, kdekoli a kdykoli. Minimální startovné je 20 korun a délka trati je zcela libovolná. Není nutné běžet, stačí se projít s rodinou nebo s kamarády. Běhat a pomáhat je možné až do 20. června 2021.

Zájemci o účast v Run and Help se mohou jednoduše přihlásit ZDE.

Stejně jako v předchozích ročnících mohou účastníci běhat i pro své handicapované kamarády, spolužáky nebo kolegy. Pro ty, kteří nikoho takového v okolí nemají, vybralo Konto Bariéry Ondru. Budeme běhat pro jedenáctiletého Ondřeje, kterému od narození chybí část levé ruky. Přesto je vášnivý sportovec, velmi rád jezdí na kole nebo lyžuje. Z výtěžku mu přispějeme na bionickou protézu.

Run and Help pomáhá dvakrát

DSC_1630w.jpgAmbasadorem letošního běhu je moderní pětibojař a olympionik David Svoboda.„Podporuji Run and Help nejen protože jsem sportovec a vždycky si rád zaběhám, ale také proto, abych tím pomohl těm, kteří to potřebují. Zároveň bych rád přidal další motivaci ke sportu všem ostatním, kdo  hledají náhradu za pohybové aktivity, které jsou nyní zakázány nebo omezeny. Run and Help tedy pomáhá dvakrát: těm, kdo sportují, a těm, kterým se přispívá,” říká David Svoboda.  
Tato pomoc přitom nikdy není imaginární. Každý účastník ví, ke komu konkrétně příspěvek putuje.
Předchozí ročníky nadchly tisíce účastníků, kteří mezi sebou dohromady vybrali šest milionů korun. Pomohli jsme tak téměř 130 handicapovaným a já jsem přesvědčená, že i v době covidové si lidé rádi zasportují pro dobrou věc. Možná víc než jindy,” věří ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků.

Zahájili studenti a policisté

b59bea7d-e407-4170-8750-ae92b6b38763.JPGPrvními účastníky charitativního běhu byli studenti Sportovního gymnázia Kladno. Na startovní čáru se kvůli mimořádným opatřením postavili symbolicky pouze dva z nich. Chtějí tak inspirovat své kamarády a další žáky a studenty, kterým se kvůli uzavřeným školám nedostává pohybu.
Podpořit studenty na sportoviště v Kladně navíc přišla policie Středočeského kraje, která se do Run and Help zapojuje v rámci vlastního projektu Přes bariéry s policií. Hlavní partner tohoto projektu Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra zaplatí startovné za středočeské studenty, kteří se k projektu připojí, a tím zároveň podpoří handicapované.

Připojte se také a zaběhněte si pro zdraví i pro dobrý pocit! Jednoduše se přihlaste ZDE .


 
Jdu na to