Handbike pro Petra

Petr získal díky sbírce na handbike pro Zbyňka, kterou podpořila Česká televize, 43 tisíc korun. Dalších 15 tisíc korun pak z našeho projektu Sport bez bariér. Pomozme mu dát dohromady zbylých 73 tisíc! Děkujeme.

Jmenuji se Petr,  je mi 39 let. Odmalička mne rodiče vedli ke sportu. V šesti letech jsem se naučil lyžovat a jako dorostenec jsem hrával hokej za Baník Sokolov. Rád jsem se věnoval i jiným sportům -  tenisu, florbalu i fotbalu. Prostě sport protínal můj celý život.  

V roce 2009 jsem při autonehodě utrpěl úraz s poškozením mozku a míchy v oblasti hrudní páteře, diagnóza paraplegie. Čtrnáct dní jsem byl v kómatu, utrpěl jsem také vážné poranění hlavy, téměř půl roku jsem nevnímal svět kolem sebe. Díky rehabilitacím se moje situace zlepšila a já sám sobě slíbil, že budu bojovat, jak jen to půjde.  Nyní se můžu pohybovat pouze na mechanickém vozíku a potřebuji asistenci druhé osoby. Moc mi pomáhá moje maminka, která kvůli péči o mne přestala chodit do zaměstnání. Moje postižení znamená, že ke zvládání pro většinu lidí zcela běžných činností (jakýkoliv pohyb, hygiena, vyprazdňování, práce či sport), potřebuji speciální pomůcky a upravené prostředí. Snažím se žít plnohodnotným životem, v rámci možností. Pracuji jako operátor u Městské policie.Handbike by mi umožnil aktivní trávení volného času, dostupnost míst jinak zcela nedostupných na mechanickém vozíku a setkávání se s dalšími lidmi. Největším přínosem by byla možnost pravidelné rehabilitace a sportovní zátěže, která mi schází. Pevně věřím, že poctivým, trpělivým přístupem a optimismem se dá dosáhnout zdánlivě nemožného. Děkuji za vaši pomoc.


Fotogalerie