Menu
Hlavní stránka / Tiskové centrum / Archiv zpráv / 2014 / Příběhy o práci na dálku podpoří Senzační seniory

Příběhy o práci na dálku podpoří Senzační seniory

Publikováno: 3. 11. 2014
Společnost Microsoft, dlouholetý partner Nadace Charty 77, vyhlásila na pátek 7. listopadu druhý ročník Dne práce odkudkoli. Podstatou je sdílení příběhu a fotky nebo videa - mezi 3. a 7. listopadem, jak technologie Microsoftu dávají lidem flexibilitu pracovat z doma, z kavárny, z parku, ze zahraničí. Protože možnost práce na dálku je obrovskou výhodou pro lidi s handicapem nebo lidi starší a jejich rodinné příslušníky, věnuje Microsoft 200 korun za každý z prvních 500 příspěvků. Podpoří tak práci s technologiemi pro Senzační seniory. 
 


#TakPracujuJa aneb pomozte svým příběhem
Potřebujete občas pracovat z domova, na dětském hřišti či po cestě k zákazníkovi – nebo vás prostě jen inspiruje změna prostředí a oblíbená kavárna? Využijte nové technologie k tomu, abyste měli více flexibility a svobody v životě i práci! Zvolte si k práci místo, které vám v ten den nejvíce vyhovuje z hlediska typu práce, požadovaných výsledků i osobních potřeb, sdílejte svůj příběh a pomozte těm, kteří to potřebují! Nechoďte do práce, pracujte!
„Nadace Charty 77 je průkopníkem používání moderních technologií lidmi s handicapem už od druhé poloviny 90. let, kdy začal za podpory společnosti Microsoft fungovat projekt Počítače proti bariérám. Lidé s handicapem i lidé starší už často s ICT pracovat umějí a flexibilita, kterou jim technologie poskytují, je nedocenitelná. Pro člověka se zdravotním omezením je zkrátka skvělé, když může spoustu práce vyřídit z domova, z rehabilitačního ústavu, z lázní. Stejně jako, když takhle může pracovat třeba na částečný úvazek tatínek dítěte s postižením a nemusí pryč z domova ani přijít o zaměstnání,“ říká Božena Jirků, výkonná ředitelka Nadace Charty 77. A dodává: „Pro starší lidi, pro které má nadace speciální projekt Senzační senioři, je to úplně stejné. Díky technologiím mohou být v mnohem větším kontaktu s rodinou. A i jejich děti nebo vnoučata mohou být častěji s nimi, když spoustu práce vyřídí na dálku.“ Právě projektu SenSen – senzační senioři pomůžou příspěvky z akce Den práce odkudkoli.    
V pátek 7. listopadu vyhlašuje Microsoft druhý ročník Dne práce odkudkoli, aby inspirovali lidi a organizace, jak s pomocí moderních technologií lépe propojit práci a osobní život. Zapojte se letos i vy! Vyberte si jeden pracovní den během celého týdne 3.–7. listopadu 2014 a podělte se o to, jak vám moderní technologie umožňují pracovat tam, kde se vám to zrovna hodí a kde jste nejefektivnější - pracovně i osobně. Sdílejte svou zkušenost na sociálních sítích.
 
Za každý z prvních 500 příběhů splňujících níže popsaná kritéria daruje společnost Microsoft 200 Kč Nadaci Charty 77. Svým příběhem tak nejen inspirujete jiné, ale přispějete na dobrou věc!
 
Jak na to:
 
1.      Zveřejněte svůj krátký osobní příběh na facebookové stránce Microsoft CZ, na diskusní skupině Microsoft Česká republika na LinkedIn či na svém osobním účtu na Twitteru nebo Instagramu.
2.      V příběhu krátce popište jeden svůj pracovní den mezi 3. a 7. listopadem 2014, který jste díky moderním technologiím strávili mimo kancelář, a co vám to přineslo. Musí se jednat o příběh celého dne, nikoli jednu situaci. Doplňte příběh fotografií (či videem).
3.    Příspěvek musí být vložen na vybranou sociální síť mezi 3. a 7. listopadem 2014.
4.    Součástí příběhu musí být alespoň jedna technologie od Microsoftu.
5.    Příběh musí obsahovat hashtag #TakPracujuJa (kdekoli v textu) Hashtag je důležitý proto, abychom váš příběh dokázali správně identifkovat a započítat do příspěvku na charitu. U Facebooku, LinkedIn a Instagramu vložte na úvod větu: "Můj příběh přinese 200 Kč Nadaci Charty 77 – Přidejte se!"
6.    Využitím hashtagu #TakPracujuJa souhlasíte s níže uvedeným vyjádřením o ochraně osobních údajů a autorských právech, potvrzujete informace v něm uvedené, a souhlasíte s níže popsaným využitím příběhu (Souhlas účastníka).
 
Pozvěte i své přátele a kolegy, aby vytvořili svůj vlastní příběh a pracovali alespoň jeden den odkudkoli! Nejlepší příspěvky uveřejníme na našich webových stránkách. 
Informace o tom, kolik se podařilo shromáždit příběhů a díky tomu společnost Microsoft přispěje nadaci, zveřejní po vyhodnocení celé akce na facebookovém profilu společnost Microsoft CZ a web www.microsoft.cz/odkudkoli
 
Souhlas účastníka
Nahráním fotografií či videí na sociální síť a označením příslušnou značkou („hashtagem“), jak je uvedeno v textu výše, dáváte souhlas se zpracováním vámi zveřejněných údajů, tj. svého jména a příjmení či přezdívky, příslušných obrazových a zvukových záznamů, jakož i dalších případně zveřejněných údajů (dále jen společně jako „údaje“). Vámi poskytnuté údaje budou zpracovány zejména uveřejněním na síti Internet, vč. sociálních sít a webových stránkách společnosti Microsoft, a mohou být užity pro propagační a marketingové účely společnosti Microsoft, zejména v tištěných i elektronických materiálech, na konferencích, v rámci prezentace v médiích a na dalších akcích, kde se společnost Microsoft prezentuje. Souhlas je udělen na dobu 2 let od zveřejnění údajů a lze jej kdykoli odvolat. Společnost Microsoft se zavazuje, že vámi poskytnuté údaje, které jsou osobními údaji, bude zpracovávat a využívat pouze k výše uvedeným účelům a v souladu s příslušnou legislativou, zejména zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, v znění pozdějších předpisů.
 
Nahráním fotografií či videí na sociální síť a označením příslušnou značkou („hashtagem“) zároveň potvrzujete, že tyto foto a video záznamy jsou zcela vašim vlastním dílem, že máte souhlas s pořízením, uveřejněním a dalším užitím těchto záznamů a údajů všech osob (nebo jejich zákonných zástupců), které se v záznamech objevují, a že jejich pořízením, uveřejněním a výše popsaným zamýšleným užitím nejsou a nebudou žádným způsobem porušena práva třetích osob. Společnost Microsoft si vyhrazuje právo videozáznamy zkrátit. Účastníci, kteří se svými foto či video příběhy zapojí ani osoby v nich zobrazené, nemají nárok na autorský ani jiný honorář za zveřejnění těchto záznamů jejich další využití pro výše uvedené propagační účely. Na zveřejnění příběhu není právní nárok a společnost Microsoft si vyhrazuje právo posoudit, zda příběhy splňují požadovaná kritéria a rozhodnout o jejich zveřejnění.

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY 30
  • DMS KONTOBARIERY 60
  • DMS KONTOBARIERY 90
  •  
  • Trvalá podpora DMS ve tvaru
   DMS TRV KONTOBARIERY 30
  • DMS TRV KONTOBARIERY 60
  • DMS TRV KONTOBARIERY 90

  • Pošlete na číslo 87777
  •  
  Cena jednorázové DMS je 30, 60 nebo 90 korun.
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více

Cena jednorázové DMS je 30, 60 nebo 90 korun