Menu
Hlavní stránka / Projekty / Konto Bariéry / Rehabilitační a kompenzační pomůcky

Rehabilitační a kompenzační pomůcky

Každý den podpoříme jeden návrat do života

číslo účtu 17111444/5500
Rada Konta Bariéry každý měsíc dostává desítky žádostí a projektů. Díky desetitisícům obětavým dárců a sponzorům můžeme rozdávat novou naději potřebným a pomáhat jim v těžkých životních situacích.
 

Panu Kamilovi z jižní Moravy posíláme 10 tisíc. Před 8 lety utrpěl při havárii těžký úraz a pohybuje se pouze na elektrickém vozíku. Po úrazu a následné rehabilitaci nastoupil zpět do práce. Pohyb ale zůstává velkým problémem, Kamil ovládá vozík pouze bradou, protože nemůže hýbat ani rukama. Každá nerovnost je tak pro něj citelnou překážkou. Kamil by potřeboval „tlumiče“ – přední přídavné odpružení vozíku. Nehradí je pojišťovna, Konto BARIÉRY na ně přidá 10 tisíc.
Patnáctiletému Lukášovi ze severní Moravy pošleme 20 tisíc. Potřebuje totiž speciální elektrický vozík na míru. Lukáš je těžce postižený, i tak na vozíku podle maminky řádí. Na sériovém vozíku si ale dobu, kterou na něm strávil, musel hlídat. Vznikaly mu deformity a otlaky. Proto by si přál, aby na vozíku mohl strávit delší dobu v kuse a nebyl nijak omezen. Vozík na míru ovšem přijde na 438 tisíc, úřad přispěje 136 tisíci.
Obrátila se na nás maminka dvojčátek Matýska a Kubíčka z Orlickoústecka. Klukům jsou 4 roky, narodili se předčasně. Od narození měli oba zdravotní problémy, moc jim pomohli v léčebně v Janských Lázních a hlavně neúnavným cvičením doma. Pokroky jsou pomalé, ale přece jenom jsou. Rodiče by rádi pořídili speciální vozík za kolo, který zároveň slouží jako kočárek s kompletním příslušenstvím. Stojí téměř 23 tisíc, Konto BARIÉRY pošle 15 tisíc korun.
Obrátila se na nás maminka Radka z Krušných hor. Narodil se už ve 26. týdnu těhotenství, teď jsou mu čtyři roky. Má DMO s mentální poruchou, nemluví a nechodí. K tomu by potřeboval chodítko. Chodítko, které by Radečkovi „sedělo“, vyjde na 32 500 korun. Konto BARIÉRY pomůže 10 tisíci korunami.
Osm tisíc pošleme šestnáctileté Lucii na severní Moravu. Lucie má také DMO a potřebovala by lépe stabilizovat ve vozíku nebo ve speciálním kočárku, jímž se za pomoci rodičů přemisťuje. K tomu by jí pomohla lumbální opěrka, která je vyplněna granulátem, jenž by se vytvaroval přesně podle potřeb Lucie. Opěrka stojí téměř 10 tisíc.
Pan Richard, 42 let, z jižní Moravy, má také DMO, kvadruspastickou formu. Používá elektrický vozík. Ten stávající už dosloužil a pan Richard požádal o nový. Jeho postižení ovšem vyžaduje speciálně upravený vozík, aby jej mohl dobře ovládat. Avšak úpravu vozíku mu pojišťovna neschválila. Potřebuje tedy doplatit více než 60 tisíc. Konto BARIÉRY pomůže 20 tisíci.
Sedmiletému Honzíkovi ze Středočeského kraje posíláme 12 tisíc na chodítko. Honzík má DMO, ale s rodiči stále pracují na zmírnění jeho handicapu. Každodenním cvičením i souvislými rehabilitačními pobyty. Honzík by potřeboval pomoci s udržením stability ve stoji. A k tomu slouží chodítko. Jeho využití by zvýšilo Honzíkovu samostatnost a umožnilo by jeho začlenění do běžné školy. Cena chodítka je 25 tisíc, doplatek pro rodinu činil 18 tisíc.
Rodiče čtyřleté Adélky ze severní Moravy nás požádali o příspěvek na zdravotní kočárek. Adélka má DMO spastickou triparézu. Maminka s ní cvičí Vojtovu metodu, jezdí na rehabilitaci i hipoterapii. Klasický hluboký kočárek je Adélce malý, ovšem golfky fyzioterapeutka nedoporučila. Adélka by ale potřebovala být fixována v adekvátní poloze. Proto je vhodný speciální kočárek s opěrkou zad a možností polohování, které „rostou s dítětem“. Kočárek stojí 32 tisíc. Zbývá doplatit více než sedm tisíc. A sedmi tisíci přispěje Konto BARIÉRY.
Pomůžeme devatenáctileté Kristýně z jižních Čech. Kristýna má spinální muskulární atrofii svalů. Kvůli své nemoci se může pohybovat pouze na elektrickém vozíku. Její původní vozík už však dosloužil. Potřebuje si pořídit vozík se speciálními úpravami. Například díky zvedací úpravě vozíku si Kristýna bude moci podat i věci, které jsou výš než kolena. Díky další úpravě bude moci lépe manévrovat u stolu či jiného nábytku. Celková cena vozíku i s úpravami je 242 tisíc. Po přispění pojišťovny a úřadu zbývá doplatit 38 tisíc. Konto BARIÉRY pomůže 25 tisíci.
Martinovi z Krkonoš je 15 a trpí svalovou dystrofií. Onemocnění má rychlý průběh, Martin je po náročné operaci páteře a poslední čtyři roky se pohybuje pouze na vozíku. Na něm má speciální sedací systém, díky kterému může sedět a být tak stále mobilní. Systém má však jen na elektrickém vozíku, se kterým se pohybuje venku. Do bytu se dostane pouze mechanický vozík a na něj by Martin systém také potřeboval. Jen opěrky zad a hlavy však stojí skoro 40 tisíc. Pomůžeme 10 tisíci.
Zobrazeny výsledky 1-10 (z 41)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5  >  >| 

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY 30
  • DMS KONTOBARIERY 60
  • DMS KONTOBARIERY 90
  •  
  • Trvalá podpora DMS ve tvaru
   DMS TRV KONTOBARIERY 30
  • DMS TRV KONTOBARIERY 60
  • DMS TRV KONTOBARIERY 90

  • Pošlete na číslo 87777
  •  
  Cena jednorázové DMS je 30, 60 nebo 90 korun.
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více

Cena jednorázové DMS je 30, 60 nebo 90 korun