Menu
Hlavní stránka / Projekty / Konto Bariéry / Projekty sociální integrace

Projekty sociální integrace

Každý den podpoříme jeden návrat do života

číslo účtu 17111444/5500
Rada Konta Bariéry každý měsíc dostává desítky žádostí a projektů. Díky desetitisícům obětavým dárců a sponzorům můžeme rozdávat novou naději potřebným a pomáhat jim v těžkých životních situacích.
 

Pomůžeme i jedenáctiletému Danovi ze severních Čech. Dan je autista s těžkou mentální retardací, epilepsií a centrálním hypotonickým syndromem. Dan je rád venku, ale ujde maximálně kilometr. Aby se celá rodina i se starším bratrem dostala ven, potřebovala by cyklovozík, ve kterém by Dan mohl bez problémů absolvovat výlet na kole. Vozík stojí přes 40 tisíc korun, pomůžeme 12 tisíci.
Poloviční částku posíláme sedmadvacetileté Martině z Plzně. Když jí bylo deset let, ohluchla úplně na jedno ucho, na druhém má nepatrné zbytky sluchu. V roce 2006 byl Martině voperován kochleární implantát. A to byla velká změna k lepšímu, především pro hledání zaměstnání. Některé díly závěsného ovladače k implantátu bylo nezbytné vyměnit již v záruční lhůtě. Nyní by však Martina potřebovala nový celý ovladač. Jeho cena přesahuje 30 tisíc korun.
Pomůžeme i 30leté Martině z Prahy. Po vytvoření cysty na páteři částečně ochrnula. Žije v bytě se svou osmiletou dcerou. Mimo byt se ale samostatně nemůže pohybovat a doprovázet dceru alespoň do školy. Pomůcka, která by Martině umožnila pohyb mimo byt bez doprovodu jiné osoby, je elektrická zdravotní čtyřkolka. Její pořízení vyjde na 45 tisíc korun, 20 tisíci přispěje úřad, Konto BARIÉRY přidá 15 tisíc.
Rodině Vaška z Prahy přispějeme na tandemové kolo. Vaškovi je 16 let a má Downův syndrom. Nemůže jezdit sám na kole, protože neudrží rovnováhu, jeho orientační schopnosti jsou omezené a, jak píše jeho maminka, jednání nevyzpytatelné. Navíc Vašek nemá ponětí o pravidlech silničního provozu. Výlety se mu ovšem ohromně líbí, tandemové kolo měl možnost si vyzkoušet a naprosto mu vyhovovalo. Cena kola přesahuje 40 tisíc, pomůžeme 12 tisíci.
Ze severní Moravy je osmnáctiletý Jakub. Už od 13 let používá kochleární implantát. Stávající systém mu však už nevyhovuje. Kuba totiž se svými dvěma bratry hodně sportuje, především podnikají dlouhé výlety na kolech. Jenže když se Jakub zpotí, mikrofon kochleárního implantátu nefunguje a Kuba tak vůbec neslyší. Pojišťovna hradí 75% ceny ze základního provedení implantátu. Při pořízení nutného příslušenství zbývá k doplacení 92 tisíc. Přispějeme 25 tisíci.
Honzovi, 23 let, z Příbramska přispějeme na speciální úpravu řízení do auta. Honza má kvadruspastickou formu DMO, navzdory tomu si udělal řidičský průkaz a studuje na univerzitě v Brně. Po mnoha letech provozu mu však auto, které k dopravě nejen do školy nezbytně potřebuje, vypovídá službu. Chystá se pořídit si auto nové, jeho úpravy jsou ale velmi nákladné, takže příspěvek od úřadu je nepokryje. Konto BARIRÉY na ruční úpravu řízení přidá 20 tisíc.
Matyášovi z Hané jsou tři roky. Ty s ním jeho maminka strávila pobyty v nemocnicích. Matyáš má DMO a epilepsii. Konečně by chtěli začít „normální“ život i se šestiletým zdravým bráškou. Chtěli by co nejvíce aktivit absolvovat společně. Jezdit na hory, na kole, na hrady… Aby mohli jet na kole, potřebují speciální cyklovozík, jehož cena je více než 27 tisíc korun. Pomůžeme 15 tisíci.
Haně z Prahy je 48 let. Trpí těžkou zrakovou vadou, která velmi ztěžuje prostorovou orientaci a vyžaduje vždy doprovod. Hana proto téměř nevychází z domova, přesto se snaží pracovat s počítačem a dále se vzdělávat. Potřebovala by speciální televizní lupu, která stojí více než 24 tisíc korun. Pomůžeme jí 10 tisíci.
Vítkovi z Písku je také šestnáct. Narodil se jako zdravý kluk, ale prodělal pneumokokovou meningitidu a ohluchl. Jako dvouletému mu byl voperován kochleární implantát. Po třinácti letech užívání však došlo k neopravitelné poruše, momentálně má zapůjčen jiný řečový procesor. Pro Vítka je implantovaný systém nepostradatelný, ve škole ani v běžném životě se bez něj neobejde. Cena systému přesahuje čtvrt milionu, rodina doplácí 70 tisíc. Pomůžeme dvaceti tisíci.
Dvaceti tisíci přispějeme Milanovi ze středních Čech. Je mu 16 let a od dvou let používá řečový procesor, díky kterému slyší. Ten stávající je už však ve stavu, kdy oprava není možná a náhradní díly se přestávají vyrábět. Celková cena je závratná – více než 220 tisíc. Pojišťovna ovšem uhradí část ve výši 167 tisíc.
Zobrazeny výsledky 1-10 (z 28)
 |<  < 1 - 2 - 3  >  >| 

Chci přispět

Každá koruna, kterou pošlete, pomůže. I malý příspěvek má smysl, když nás přispívají tisíce... Děkujeme!

 • Platebním příkazem

  • Číslo účtu: 17 111 444 / 5500
  • Variabilní symbol: 9
  • Konstantní symbol: 0558
  Více
 • Dárcovské SMS

  • Jednorázově DMS ve tvaru
   DMS KONTOBARIERY 30
  • DMS KONTOBARIERY 60
  • DMS KONTOBARIERY 90
  •  
  • Trvalá podpora DMS ve tvaru
   DMS TRV KONTOBARIERY 30
  • DMS TRV KONTOBARIERY 60
  • DMS TRV KONTOBARIERY 90

  • Pošlete na číslo 87777
  •  
  Cena jednorázové DMS je 30, 60 nebo 90 korun.
  Více
 • Další způsoby

  • Online platební branou
  • Online platbou přes mobil
  • Online platební kartou
  • Zakoupením dárku
  Více

Cena jednorázové DMS je 30, 60 nebo 90 korun