ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Vozík s pohonem pro Zdeňka

Zdeněk přišel před čtyřmi lety při tragické autonehodě o obě nohy. S nepřízní osudu se však rozhodl poprat. I kvůli svému devítiletému synovi, o kterého se stará, se snaží vést co nejnormálnější život. S tak těžkým handicapem to ale nejde snadno, a proto se na vás obrací s prosbou o pomoc. Aby se mohl samostatně pohybovat, potřebuje nový vozík a elektropohon.

Zdenek_K_sirka-(1).jpeg

Do 35 let nebylo pro Zdeňka nic problém. Měl přítelkyni, malého syna, spoustu koníčků a před sebou spokojený život. Jezdil jako profesionální řidič s kamionem a práce ho bavila. V únoru 2019 ale boural a nehoda měla tragické následky. „Vzhledem k devastujícím zraněním mi lékaři museli amputovat obě nohy nad koleny,“ vzpomíná Zdeněk. Ze dne na den se ocitl na vozíku a závislý na cizí pomoci. Ale nevzdal se. Podařilo se mu zrekonstruovat dům, vybudovat bezbariérovou koupelnu a dokonce se vrátil k truhlařině, kterou se vyučil, a otevřel si v domě malou dílnu...

Největší motivací byl a stále je pro Zdeňka jeho syn. I protože sám vyrůstal nějaký čas v dětském domově, chtěl mu dopřát krásné dětství, které sám neměl, a zabezpečit ho do života. „I přes svůj handicap jsem dost aktivní. Výlety se synem na rozhledny, do jeskyní, do zoo nebo dinoparku, kde jsou velké kopce, u nás nejsou výjimkou,“ popisuje Zdeněk, co všechno se synem podniká.

Zdenek_K-(2).jpegZdenek_K-(3).jpeg 

Zůstal sám se synem

Zdenek_K-(4).jpegDva roky od tragické nehody se ovšem Zdeňkův život opět zkomplikoval, když od něj odešla přítelkyně. Zdeněk přišel o dům, musel zavřít truhlárnu a i se synem se přestěhovat do malého bytu 1+1.  Aby vyšel penězi, nastoupil do chráněné dílny a vydělává si jako dělník ve výrobě. Ušetřit si na nový odlehčený vozík nebo cokoliv jiného, co by mu život a handicapem ulehčilo, je pro něj ale nemyslitelné. „Z výplaty uhradím nájem, obědy pro syna, jídlo, pohonné hmoty, výlety a další,“ popisuje. K finančnímu vypořádání s bývalou přítelkyní po prodeji domu zatím nedošlo. 

Odlehčený vozík na míru je přitom pro Zdeňka nutnost, využívá ho na veškeré přesuny, v zaměstnání i doma. „Bohužel ten, který mám teď, už je ale v dost špatném stavu,“ říká. Zdravotní pojišťovna nicméně nový odlehčený vozík neuhradí Zdeňkovi celý a na přídavný elektropohon, který by mu ulehčil cesty na delší vzdálenosti a na výlety se synem, nepřispívá vůbec.

Rádi bychom proto Zdeňkovi s pořízením nového vozíku a pohonu pomohli. Děkujeme, že se k nám přidáte!

Jdu na to