Vozík pro Renatu

VYBRÁNO
0 Kč
32 269 Kč
170 000 Kč
CHCI POMOCI

Necítím, že by se mi chtěl psát životní příběh v klasickém stylu, nicméně malinké shrnutí asi bude třeba.  Už od narození jsem měla potíže s pohybem, narodila jsem se s dětskou mozkovou obrnou.  Jakmile na to lékaři přišli, což jim ovšem také dost trvalo, vyslovili nehezkou prognózu o tom, že nebudu nikdy chodit… Ani se mi to nechce opakovat, protože se velmi zmýlili.  S tím se ale nesmířila moje maminka a já jsem si léta pochodovala poměrně vesele, i když jinak než ostatní. Před šesti lety jsem ale spadla z koně a po poranění krční páteře a míchy ochrnula a zůstala na vozíčku. 

Přiznávám, že to bylo peklo, ale jsem dcerou své matky, takže ani já jsem to nevzdala, i když byly chvíle, kdy jsem opravdu chtěla a nebylo jich málo… Co tím chci říct všem je: Nikdy nic nevzdávejte, protože ať se situace jeví sebehůř, nikdy nevíte, co vás čeká za příštím rohem, do kterého pro slzy ještě nevidíte…

Faktem je, že pomalu končí pětiletá životnost mého invalidního vozíku, ale já hodlám pokračovat dál, a to se stejnou zvědavostí, která mě už mockrát donutila se nevzdat a pomohla přežít nemožné. Přeju si žít, radovat se, objevovat, růst, plakat, smát se... Prostě všechno, co k životu patří. 

A tak jsem si vybrala parťáka pro další cestu a věřím, že mě doveze tam, kam jen si vymyslím, a i když to nebude mít lehké, bude mě doprovázet opravdu dlouho. Je to vozík a jmenuje se Hurricane. Sama bych mu hezčí jméno nevymyslela. 

Jenže jak už to tak v této oblasti bývá, jsou potřeba peníze, hodně peněz. V současné době s vozíkem měním i automobil, ale tyto náklady jsem rozhodnutá zvládnout sama.  Cena za můj vybraný vozík představuje vyšší částku, bohužel bez příspěvku zdravotní pojišťovny, a proto se na vás obracím s prosbou o pomoc. 

Děkuji vám, Renata


Fotogalerie