Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Sportovní protéza pro Josefa

VYBRÁNO
0 Kč
20 360 Kč
182 074 Kč
CHCI POMOCI

Josef ve svých dvaceti letech přišel na železnici o nohu. Po úrazu se začal pomaličku vracet ke sportu, který měl vždy rád. Vystudoval pedagogickou fakultu a po jejím ukončení začal vyučovat na škole v Havlíčkově Brodě. Od roku 1999 učil na základní škole ve Šlapanově a v roce 2003 se stal jejím ředitelem. Dnes je Josefovi 55 let. Díky jeho práci se celá řada dětí i dospělých naučila milovat sport zrovna tak jako on. 
,,Za více než dvacet let jsem k lyžování a vůbec ke sportu přivedl stovky dětí," vzpomíná Josef. 

Předává hlavně své zkušenosti ze zimních sportů. Už přes dvacet let vede lyžařské výcviky. Pořádají se vždy dva ročně, někdy na nich děti doprovází i rodiče. A pokud se některé děti výcviku účastnit nemohou, organizuje pro ně Josef lyžařské dny v nedalekých střediscích, kde si mohou zimní radovánky vynahradit. V prostorách školy ve Šlapanově je dokonce i půjčovna s lyžařským a snowoardovým vybavením. A když zrovna není na kopcích sníh, Josef pořádá vodácké výcviky nebo vyrazí s žáky na cyklovýlet. Celoročně si mohou děti zařádit při volnočasovém kroužku florbalu. 

IMG-20171209-WA0001-(1)-(1).jpg
Josef zvládal sportovní aktivity díky protéze, kterou si  vyrobil sám, vybaven jen radami protetika. Ta ale nevyhovuje všem jeho potřebám, rád by si proto pořídil novou, speciálně upravenou pro sport.

Věříme, že mu protéza usnadní život a bude moci díky ní dál předávat svou vášeň ke sportu.
Za jakýkoli finanční dar bude Josef velmi rád.


Fotogalerie