ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Sedák pro Daniela

Kdyby mohl, možná by dnes Daniel svými kytarovými sóly ohromoval okolí.  Jenže šestnáctiletý chlapec bojuje od útlého věku s následky dětské mozkové obrny a je plně závislý na péči svojí maminky. Hudbu však miluje a velmi mu v životě pomáhá. Teď ho trápí téměř vykloubená levá kyčel. Potřeboval by speciální vakuový sedák do vozíku.

20220519_164258-(2).jpg

Velmi záhy po narození lékaři diagnostikovali Danielovi dětskou mozkovou obrnu, podle jejich prognóz měl chlapec zůstat navždy připoutaný k lůžku. Společně s maminkou však dokázali skoro nemožné. I přes těžké tělesné a mentální postižení, krůček po krůčku dosahoval malých pokroků, zlepšoval motoriku, naučil se chodit s chodítkem, mluví a má podle maminky slušnou slovní zásobu.
 
PODĚKOVÁNÍ ZA BLESKOVOU SBÍRKU


IMG-20220605-WA0003.jpgMilí dárci,

zatímco my jsme zkoušeli sedák vyrobit svépomocí (což se bohužel nepodařilo - neposkytoval Dandovi správnou oporu) a potom dlouho váhali, zda požádat o finanční pomoc na pořízení tak drahého (ale dokonalého) vakuového sedáku, vy jste reagovali okamžitě a potřebná částka se vybrala během chvilky. Obzvláště v dnešní podivné době si toho moc vážíme a děkujeme vám!

S upřímnou vděčností
Klára a Daniel ŠtamberoviV devíti letech se ale najednou vývoj zastavil, dnes se sice sám postaví, s pomocí udělá pár kroků, ale nechodí. Přesto je pro Daniela možnost, že se někam dostane sám, byť jenom po čtyřech, obrovským bonusem. Je totiž velmi živý a veselý kluk, který miluje dětský ruch kolem sebe, vodu a hlavně hudbu.  O písničku si umí říct, když řekne „valjů“, za chvíli se pokojem rozezní We Will Rock You od Queenů v podání Freddieho a Daniela. Jeho hudební škála je široká, od lidovek přes Ivana Mládka až po Rolling Stones… Díky písničkám se učí nová slova, z nichž některá se stala součástí každodenního života, jako například Svěrákovo „vadí - nevadí“, které s maminkou používají při učení.

IMG-20210728-WA0000-(1).jpgJednou si babičce řekl o hračku, ta mu odpověděla „už letím“.  Danielovi se slovo zalíbilo a hned se ho naučil. „Když po mně teď něco chce, vždy mu říkám, aby nezapomněl na kouzelné slovíčko, on mi ale šibalsky odpovídá „letím“ … a já samozřejmě hned letím. Tak trochu si ze mě dělá srandu,“ vypráví s úsměvem maminka. I takové okamžiky jí pomáhají překonat těžké chvíle, tu brutální životní rutinu, která nikdy neskončí. Daniel má epilepsii, kvůli ní musejí dodržovat pevný řád -  ve stejný čas jíst, chodit spát…  Kvůli jeho postižení jsou i ve velké sociální izolaci. „Co mi dává sílu? Danda je i přes všechna soužení veselý a vtipný kluk, taky trochu drzý, přesně tak, jak to má být.“ Prostě bigbíťák a rocker každým coulem.


Oba dva teď ale především trápí jeho téměř vykloubená levá kyčel, která ovlivňuje i obyčejný sed ve vozíku. Daniel má kvůli ní levou polovinu těla oslabenou, ochabuje mu levá paže, začala se mu zhoršovat skolióza. Operaci lékaři nedoporučují, byla by pro Daniela náročná i velmi riskantní, navíc je její výsledek nejistý. Momentálně je tak pro chlapce nejdůležitější, aby neměl bolesti, aby zůstal psychicky v pohodě.

DSC_0289-(1).jpg

Maminka zkoušela všechno možné, dokonce mu i sama ušila do vozíku podložku. Když objevila vakuový sedák VAKUFORM, hned věděla, že to je to pravé. Sám se vytvaruje podle potřeb, zajistí správnou polohu pánve, upraví hloubku sedu i boční vedení trupu, což je rovněž skvělá prevence proti skolióze. A má ještě jednu přidanou hodnotu - dá se použít i do jiných sedaček, Danielovi tak může sloužit po celý den. Stojí necelých 26 tisíc korun, pro maminku je však jakýkoliv finanční obnos navíc nad její možnosti. Proto nás společně poprosili o příspěvek. Vakuový sedák Danielovi uleví a pomůže. Oba budou vděčni za jakoukoliv pomoc.
Letíte s námi také Danielovi na pomoc? Děkujeme!

Fotogalerie

Jdu na to