ePrivacy and GPDR Cookie Consent management by TermsFeed Privacy Policy and Consent Generator

Rehabilitace pro Renatu

Renatě je teprve 34 let, už podruhé ale bojuje o život. Jako by nestačilo, že jí meningokok připravil o obě nohy a zničil jí ledviny, když se trochu vzpamatovala, postihla ji cévní mozková příhoda, po které ochrnula na půl těla a ztratila řeč. Znovu se učí stát, chodit, mluvit. Bez intenzivního cvičení a speciálních terapií to ale nezvládne. Rádi bychom jí proto pomohli. Přidejte se k nám, prosím. 

Renata-(1).jpegPsal se rok 2017, když Renatin život obrátila naruby akutní meningokoková sepse. Nemoc ji zastihla uprostřed velkého pracovního vytížení, a tak si myslela, že má obyčejnou chřipku. Jenže pak se ráno probudila a necítila nohy. A nakonec z toho byl rok strávený po nemocnicích. „První dny jsem nevěděla o světě. Při životě mne držely přístroje, zastupovaly orgány, které nefungovaly. Po probuzení jsem nehnula prstem. Že nemám nohy, jsem zatím vůbec netušila, jen sny mi už něco napovídaly. Bylo to pro mne nepochopitelné, myslela jsem si, že vše končí, ale nechtěla jsem se s tím smířit,“ vzpomínala později Renata na těžké chvíle. 

Důsledkem rozsáhlé infekce bylo chronické onemocnění ledvin s následnou transplantací a současně amputace obou dolních končetin pod kolenem, které byly nahrazeny protézami.  „Přesto se Renata svojí tvrdohlavostí a bojovností vrátila zpět do života s nadějí v lepší dny,“ říká její maminka. Konto Bariéry tehdy Renatě poprvé pomohlo. Uspořádalo úspěšnou sbírku, aby si mladá žena mohla pořídit odpovídající kompenzační pomůcky, odlehčený vozík a kvalitní protézy. Renata i díky nim dokázala opět žít naplno. Jako milovnice sportu se vrhla na tréninky boxu a hokejbalu, ježdění na čtyřkolkách a v zimě na výcvik potápění. Získala také práci v chráněné dílně jako pomocná síla a začala žít sama v bytovém domě v Plzni. Volný čas trávila se svou fenkou Lili, která se jí stala věrnou kamarádkou a společnicí.

Renata-(2).jpeg

Doma zkolabovala

Jenže v prosinci 2022 zasáhla do Renatina života další rána. Mladá žena náhle zkolabovala ve svém bytě, a když ji rodina našla, ležela na zemi s poruchou řeči a slabostí pravé poloviny těla. „Lékaři Renatě diagnostikovali subakutní cévní mozkovou příhodu, ochrnutí na celou pravou část těla a globální afázii, tedy ztrátu řeči,“ říká její maminka. A tak Renata začala svůj boj o alespoň trochu normální život znovu. „V současné době je v rehabilitačním ústavu v Kladrubech, kde absolvuje každodenní rehabilitace, tréninky běžných denních činností, logopedii, fyzioterapie či ergoterapii… Pohybově je odkázaná na vozík, učí se znovu stát, chodit, mluvit,“ líčí maminka.

Rádi bychom proto Renatě spolu s vámi ještě jednou pomohli. Tentokrát s úhradou cíleně zamřených neurorehabilitačních a logopedických programů, ergoterapií a fyzioterapií, které jsou nákladné, ale bez kterých se její stav nezlepší. 

Renata-(3).jpeg
Děkujeme, že s námi Renatě pomůžete!

Fotogalerie

Jdu na to