Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Rehabilitace pro Patrička S.

VYBRÁNO
0 Kč
79 819 Kč
170 000 Kč
CHCI POMOCI

Patričkovi jsou dva roky, narodil se šest dní po termínu svého porodu. Celé těhotenství bylo miminko zdravé a prospívalo. Zlom ale nastal v den jeho porodu. Lékaři jej museli vyvolat a maminka se dlouhé hodiny snažila přivést děťátko na svět přirozenou cestou. Se slzami v očích prosila lékaře o císařský řez. Lékaři se ale dál snažili přivést dítě na svět běžnou cestou, až ve chvíli, kdy jeho srdeční ozvy začaly slábnout, skutečně přistoupili k akutnímu císařskému řezu.
,,Se slzami v očích jsem prosila lékaře, aby mi udělali císařský řez, oni ale pokračovali v klasickém porodu," vzpomíná Patričkova maminka. 

Miminko neplakalo, lékaři jej bezvládné začali hned po porodu oživovat. Po dvou minutách se jim konečně povedlo děťátko znovu přivést k životu. Po narození se u Patrička projevil opožděný vývoj. Okolí mladých rodičů ale argumentovalo tím, že jsou chlapci ve vývoji pomalejší a že to jistě brzy dožene, a tak jim věřili. Malý chlapec ale nechodil ani v 17. měsících. Začal zalamovat pravou nožičku a stál na špičce, nebo nártu. Rodiče se proto začali pídit po diagnóze a dožadovali se toho, aby byl Patriček řádně vyšetřen. 

Jejich obavy se naplnily a chlapci byla diagnostikována pravostranná spastická dětská mozková obrna. Chlapeček nechodí a nemluví. Nejvíce u něj bylo zasaženo centrum motoriky a řeči. Kvůli své pravé nožičce bude muset rehabilitovat celý život. Kdyby u něj byla DMO zjištěna dříve, rodiče by byli schopni s ním rehabilitovat v prvních měsících života, které jsou pro další vývoj této nemoci zásadní. Nic ale nevzdávají a snaží se s Patričkem vše dohnat. Rehabilitace i léčba jsou ale velmi nákladné, a tak se obrátili na naši nadaci o pomoc. Za jakýkoli finanční příspěvek bude Patriček velmi vděčný.
Patricek02-(2).jpg


Fotogalerie