Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Rehabilitace a osobní asistence pro Danečka

VYBRÁNO
0 Kč
38 728 Kč
200 000 Kč
CHCI POMOCI

Danečkovi jsou tři roky. Spolu se svou sestřičkou, dvojčetem Adélkou se narodil mamince ve třicátém čtvrtém týdnu těhotenství. Jejich příchod na svět byl velmi dramatický. Protože malý Daneček přestával dýchat, bylo třeba provést císařský řez a po porodu museli lékaři chlapečka resuscitovat. Po narození obě miminka čekal dlouhý pobyt v nemocnici a rodina si prošla týdny plnými obav a starostí o jejich zdraví. Daneček musel podstoupit operaci kvůli problémům s trávením a kýlou. Po třech měsících v nemocnici a jeho zotavení byly obě děti konečně doma. 
Braska-a-segra.jpg

Kvůli předčasnému porodu ale byla dvojčata stále pod drobnohledem lékařů. Vše se zdálo být v pořádku. Do té doby dokud děti nepodstoupily ve svých pěti měsících kontrolu očním lékařem. Adélka byla zdravá, Daneček ale takové štěstí neměl. Byla mu diagnostikována rakovina oka a byl okamžitě i s maminkou odeslán do Motolské nemocnice. Od té doby se celé rodině obrátil život vzhůru nohama. 

,,Řekli mi, že Daneček má rakovinu" , vzpomíná maminka dvojčat.

Daneček absolvoval řadu chemoterapií, nesčetně vyšetření a byl uveden třicetsedmrát do narkózy. Léčba ale byla bohužel neúčinná. Nádory byly příliš agresivní a tak lékaři přistoupili k poslední možnosti, jak chlapečkovi zachránit život - úplnému odejmutí celého pravého oka. Nakonec se ale rakovinu podařilo porazit. 
foto-8.jpg

Rodina začala s chlapečkem rehabilitovat a soustředit se na jeho zotavení po boji s náročnou nemocí. Ale pokroky nepřicházely. Lékaři po řadě neurologických zjištění zjistili, že se u chlapečka prokázala dětská mozková obrna. Ta společně s rakovinou zastavila jeho psychosomatický vývoj. Daneček je ve svých třech letech na úrovni půlročního miminka. Vyžaduje celodenní péči. 
IMG_0745.jpg

V minulém roce na podzim postihly zdravotní komplikace i maminku dvojčátek. V prosinci absolvovala akutní operaci ženských orgánů. Bohužel se ještě objevilo podezření na zhoubný nádor v kolením kloubu. Vzhledem ke své diagnóze se musí maminka šetřit. S péčí o obě děti jí vypomáhá ošetřovatelka, kterou jí pomohli zafinancovat přátelé. Tatínek obou dětí s rodinou nežije a tak je situace pro rodinu ještě náročnější. V květnu navíc musí matka nastoupit po mateřské zpět do zaměstnání. Danečkovi by velmi pomohl příspěvek na rehabilitace a osobní asistenci. Každý týden dojíždí na fyziorehabilitaci, ergoterapii a hypoterapii. Za jakýkoli finanční příspěvek bude rodina velmi vděčná. 


Fotogalerie