Osobní asistence pro Katku

VYBRÁNO
0 Kč
4 551 Kč
120 000 Kč
CHCI POMOCI

Jmenuji se Katka, jsem cílevědomá mladá žena, po onemocnění dětskou mozkovou obrnou odkázána na elektrický  vozík. Mým snem je být co nejvíce soběstačná a nezávislá na pomoci ostatních. Proto jsem podstoupila řadu operací nohou a páteře, díky nimž mohu trochu lépe zvládat sebeobsluhu a každodenní činnosti.

Minulý rok jsem ukončila studium na střední škole, začala bydlet v Praze a zároveň také pracovat v administrativě. Práce mne bavila a byla jsem ráda, že mohu být finančně nezávislá. Bohužel za nějaký čas jsem o zaměstnání přišla, takže nyní sháním zaměstnání nové.

Hraji Bocciu (sport podobný francouzské pétanque určený lidem s postižením - pozn. red.), jsem členkou české reprezentace a v ligové soutěži hraji za Sportovní klub Jedličkova ústavu. Mezi své největší úspěchy řadím účast na Paralympijských hrách v Rio de Janeiro, kde jsem skončila dvacátá. V roce 2018 v Olbii jsem pak vybojovala zlatou medaili.  O mých úspěších se můžete více dozvědět ZDE.

Žiji aktivní život, ke kterému ale potřebuji pomoc osobních asistentů a dalších lidí při běžných činnostech a koníčcích - zhruba 14 hodin denně.
Bez asistence bych nebyla schopná tyto činnosti vůbec vykonávat a nemohla bych tak žít v rámci svých možností normálním a kvalitním životem. Asistenci využívám při běžných denních činnostech jako je pomoc s hygienou, návštěvy lékařů a úřadů, vaření, úklid, sport (plavání, atletika, boccia), přesuny  na vozík, na postel, rehabilitace, cestování, pomoc s jídlem a pitím a nakupováním. Jedna hodina asistence stojí 130 Kč.Ráda bych Vás požádala o pomoc, protože ze svého invalidního důchodu platím bydlení a rehabilitace. Asistence platím z příspěvku na péči, ale jeho výše bohužel nepokryje jejich cenu.

Moc děkuji, Katka


Fotogalerie